Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do wspólnych treningów w ramach projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch – edycja VII”. Zajęcia odbywają się w poniedziałki w Lechlinie i w czwartki w Jabłkowie dla mieszkańców gminy Skoki w wieku 50+

Zdrowy kręgosłup to program ćwiczeń, które mają na celu wpłynąć korzystnie na postawę ciała, zredukować dolegliwości bólowe w okolicy kręgosłupa, a także rozluźnić i usunąć przykurcze mięśniowe. Za sprawą odpowiednio dobranych ćwiczeń uczestnicy w miarę swoich możliwości pracują nad wzmocnieniem mięśni głębokich ciała, które mają ogromne znaczenie dla odciążenia kręgosłupa. W trakcie treningu Zdrowy kręgosłup pracujemy nad całym ciałem. Regularne uczęszczanie na zajęcia skutkuje wzmocnieniem szkieletu mięśniowego, poprawą sylwetki i lepszym samopoczuciem. Program Zdrowy kręgosłup to doskonały sposób na odprężenie się z pożytkiem dla zdrowia!

zdjęcia przedstawiają uczestników zajęć zdrowy kręgosłup:

Joanna Tomczak

Zadanie: W zdrowym ciele zdrowy duch- edycja VII realizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne Tęcza zostało powierzone przez Gminę Skoki w otwartym konkursie ofert. Wysokość środków finansowych przekazanych przez Gminę Skoki na zadanie z zakresu Działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalności na rzecz osób w wieku emerytalnym   to 45.000,00 zł.