Spotkanie wigilijne, tradycyjnie każdego roku stanowi zwieńczenie zespołowej działalności Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 120 w Skokach. W minionym 2019 roku miało to miejsce w sobotni wieczór – grudnia, gdy na zaproszenie Zarządu do siedziby Koła przy ul. Sienkiewicza przybyła szczególnie liczna grupa członków by w świątecznej, miłej atmosferze przy „Wigilijnym Stole” wspólnie spędzić czas.  

Tym razem, honory „pana domu” pełnił Honorowy Prezes Koła Alojzy Pacholski, któremu przypadł obowiązek i zaszczyt zastąpić Prezesa Koła Jacka Dudka, który z uwagi na obowiązki zawodowe związane z dyżurem i usuwaniem awarii sieci w energetyce, nie mógł uczestniczyć w ceremonii powitalnej i dołączył do grona uczestników już w trakcie biesiady wigilijnej.  

W charakterze serdecznie przyjmowanego gościa uczestnicy spotkania powitali Burmistrza Tadeusza Kłosa, który zasiadł wśród członków samorządu Gminy Skoki- Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Kujawy i  Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Piotra Babrakowskiego, w życiu codziennym kolegów wędkarzy – Skarbnika i Sekretarza Koła.

Po słowach powitalnych minutą ciszy uczczono pamięć Śp. Anny Kujawy- żony kolegi Zbigniewa, która często brała aktywny udział w życiu stowarzyszenia i cieszyła się dużą sympatią i uznaniem wędkarskiej braci. Następnie po życzeniach płynących od „prezydialnego stołu” i płynących z głośników melodiach kolęd podzielono się opłatkiem i złożono sobie życzenia świąteczno – noworoczne, w których nie zabrakło tych szczególnie miłych dla każdego wędkarza, a więc życzeń „takiej ryby”.

Po życzeniach przyszedł czas na konsumpcję i wszyscy oddali się degustacji przygotowanych przez żony wędkarzy: Agnieszkę Dudek i Jolantę Konrad oraz przez kolegów: Gospodarza Koła niezastąpionego Karola Neumanna i Huberta Obrachta- smacznych potraw wigilijnych, wśród których nie zabrakło zupy rybnej i grzybowej oraz szerokiej gamy ryb, w tym 3 postaci „śledzików”, a na zakończenie „kawusi” i kilku rodzajów słodkich wypieków, z tradycyjnym makowcem i piernikiem włącznie.

W trakcie wieczerzy Prezes Pacholski tradycyjnie już wręczył ufundowane przez siebie Poradniki Wędkarskie na rok 2020. Tym razem obdarował nimi min. członków  pocztu sztandarowego, przedstawicieli prasy lokalnej oraz nowoprzyjęte członkinie- dziewczęta Julię Konrad i Annę Zywert, które wcześniej poprzez uroczyste wręczenie Legitymacji członkowskich włączono do grona wędkarskiej braci. W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że obie nasze „bohaterki wieczoru” reprezentują czwarte pokolenie skockich wędkarzy- pradziadek Julii, Tadeusz Wiśniewski należał do grona założycieli Koła, a pradziadek Anny, Stanisław Zywert był jednym z pierwszych jego członków, a one same uczestniczyły już w kilku zawodach wędkarskich.

Spotkaniu towarzyszyły rozmowy i wspomnienia minionego roku oraz zamierzeń i oczekiwań na przyszłość, w trakcie których gdy sprawy weszły na temat ochrony środowiska Burmistrz Tadeusz Kłos przybliżył tematy związane z gospodarką ściekową oraz z nieuniknioną, a związaną ze składowaniem odpadów na wysypisku w Kopaszynie, podwyżką opłat za odbiór odpadów komunalnych.

Uczestnicy spotkania opuszczali je obdarzeni przez Burmistrza w praktyczne Kalendarze ścienne na rok 2020 oraz w promujące Gminę ekologiczne torby na zakupy.

galeria zdjęć z Wigilii: