Pamięć o powstaniu wielkopolskim w 101. rocznicę jego wybuchu tradycyjnie zgromadziła przed tablicą pamiątkową niezawodne poczty sztandarowe i delegacje samorządu gminnego i powiatowego, szkoły podstawowej, harcerzy i kilku innych organizacji działających na terenie gminy Skoki.

Podczas uroczystości, na którą wszystkich zainteresowanych – jak zawsze- zaprosiło skockie Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, wieloletnim zwyczajem skoczanie oddali hołd swoim bohaterskim przodkom.

Prezes Koła, Krzysztof Jachna przypomniał udział skoczan w powstaniu. Głos zabrał również Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, dziękując zebranym za udział i upamiętnienie tego dnia. Modlitwą za zmarłych powstańców poprowadzoną przez członka Koła i brata kurkowego Krzysztofa Przykuckiego zakończono tę część obchodów, po czym zebrani udali się do kościoła parafialnego na uroczystą liturgię z patriotycznym kazaniem ks. proboszcza Karola Kaczora.

zdjęcia z uroczystości: