Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny powiększył pucharową kolekcje Koła.

I miejsce i Puchar Burmistrza Tomasza Łęckiego zdobyła startująca obok 4 innych drużyn reprezentacja Koła PZW nr 120 w Skokach w Zawodach Wędkarskich z okazji Jarmarku Św. Jakuba w Murowanej Goślinie.

Zawody odbyły się 19 lipca 2014r. nad jeziorem Łomno w Wojnówku, a skoczanie wystąpili w składzie: Dariusz Bałażyk, Jacek Dudek, Mariusz Kielma, Marek Kubicki, Karol Neumann i Andrzej Szymkowiak. Oni też wszyscy otrzymali pamiątkowe medale upamiętniające 625 lat Murowanej Gośliny.

Zawody Aktywu na Jeziorze Rościńskim.

26.07. nad Jeziorem Rościńskim w Skokach z udziałem 14 wędkarzy odbyły się Spławikowe Zawody Wędkarskie Aktywu Koła. W zawodach startowali członkowie Zarządu i organów statutowych Koła, a więc członkowie, którzy normalnie w zawodach i imprezach organizowanych przez Koło zajmują się ich organizacją.

Rolę komisji sędziowskiej pełnili Jacek Dudek, Mariusz Kielma i Marek Kubicki, którzy też po zakończeniu prac związanych z ważeniem złowionych ryb i ustaleniu punktacji ogłosili ich wyniki.

Tak więc, bohaterem dnia, tj. zwycięzcą zawodów łowiąc 9,27 kg ryb został Wojciech Kłosowski. II miejsce z 5,08 kg złowionych ryb zdobył Jarosław Pachela, a III z 4,42 kg ryb zajął Karol Neumann.

Ich zwycięstwo, przypominać Im będą puchary pamiątkowe którymi obdarowani zostali w trakcie ogłaszania wyników.

Na zakończenie zawodów zawodnicy i organizatorzy – łącznie 28 członków, wspólnie z członkami swych rodzin spotkali się przy poczęstunku.

Z przyjacielską wizytą w Bardowick.

W dniach od 7-11.08.br. 15-to osobowa reprezentacja Koła na zaproszenie niemieckich kolegów przebywała w zaprzyjaźnionej Gminie Bardowick.

W trakcie pobytu tradycyjnie już gospodarze zorganizowali zawody wędkarskie. Tym razem były to zawody dwuetapowe. W piątek przeprowadzone zostały na rzece Ilmenau, a w sobotę na Elbie, u nas powszechnie zwanej jako Łaba. O ostatecznym wyniku zwodów decydowała suma punków zdobytych w obu tych dniach.

Tym milej nam zakomunikować, że w zawodach tych ostatecznie tak zbiorowo, jak i indywidualnie triumfowała skocka reprezentacja. I miejsce zdobył Wojciech Kłosowski, II Alojzy Pacholski, a III Jerzy Ślusarczyk.

Zarówno o zwycięstwie, jak i pobycie w Bardowick naszym wędkarzom przypominać będą okolicznościowe upominki, z którymi Skoczanie powrócili 11.08. do swych domów.