14 trzyosobowych drużyn reprezentujących różne środowiska, w sumie 42 wędkarzy,17 czerwca rywalizowało o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Zawody te, zapoczątkowane w roku 1967 w ramach imprez towarzyszących Jubileuszowi 600-lecia Miasta Skoki i będące jedną z form promocji Gminy, tym razem wpisały się w program imprez związanych z Jubileuszem 650 lecia Miasta. I tylko szkoda, że po raz pierwszy odbyły się one poza Gminą, bo na jeziorze Rogozińskim.  

Organizacją imprezy, jak zawsze zajął się Zarząd i aktywiści skockiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego. Jak zawsze, było też uroczyste powitanie zawodników oraz towarzyszących im opiekunów, członków rodzin i sympatyków, po którym nastąpiło omówienie regulaminu zawodów oraz losowanie stanowisk, a następnie zawodnicy udali się na wylosowane miejsca. Sygnałem do rozpoczęcia i do zakończenia trwającego od godziny 9 do 13 wędkowania stał się wystrzał z pistoletu. Ten drugi oznaczał też rozpoczęcie prac Komisji sędziowskiej, która dokonała ważenia ryb, a następnie ogłoszenia wyników rywalizacji indywidualnej i drużynowej.   

W pierwszej kolejności Prezes Jacek Dudek, Honorowy Prezes Alojzy Pacholski i Sędzia Andrzej Janiszewski, ogłosili wyniki w sektorach – tradycyjnie już połowy odbywały się w sektorach „A”, „B” i „C”, przy czym w każdym z sektorów, łowili reprezentanci poszczególnych drużyn, a  ich wyniki decydowały o punktacji reprezentowanej przez nich drużyny.

Najlepszymi wędkarzami w sektorach okazali się i na pierwszych trzech miejscach uplasowali się:
– w sektorze „A”: Rafał Matuszak z Koła „Starołęka” – 6,90 kg ryb, Patryk Wojciechowski z Koła Murowana Goślina – 5,895 kg i Jerzy Połczyński z Koła Zielone Wzgórza – 4,625 kg;

– w sektorze „B”: Robert Kubiak z Zespołu „Team Kasi”- 5,00 kg, Mariusz Kielma z Koła Skoki – drużyna I – 4,940 kg i Gracjan Nowak z Koła Murowana Goślina – 4,140 kg;

– w sektorze „C”: – Tomasz Zaranek z Zespołu „Team Kasi” – 8,140 kg, Artur Szczepański z Koła Mieścisko – 5,695 kg i Łukasz Baranowski z Koła Rogalik – 5,195 kg.

Wszyscy oni, podobnie jak kolejnych 7 wędkarzy z każdego sektora otrzymali w nagrodę przydatne wędkarzowi nagrody rzeczowe.

Z kolei przyszedł czas na ogłoszenie wyników punktacji drużynowej. Tutaj wyniki ogłosili Prezesi: Jacek Dudek i Alojzy Pacholski, a Puchar Pamiątkowy ufundowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki zwycięskiej drużynie reprezentującej Koło Wędkarskie w Murowanej Goślinie, wręczył Burmistrz Tadeusz Klos. Drużyna ta, podobnie jak zdobywcy II miejsca – Zespół „Team Kasi” z Rogoźna i III miejsca, I drużyna Koła Skoki, uhonorowane zostały stwierdzającymi ten fakt Dyplomami Pamiątkowymi.

Wszystkim zespołom, o uczestnictwie w zawodach, przypominać też będą Pamiątkowe Dyplomy Uczestnictwa.

Organizatorzy zawodów tradycyjnie zadbali o aprowizację zawodników i wszystkich obecnych. Toteż każdy mógł uraczyć się smaczną grochówką przygotowaną i serwowaną przez Karola Neumanna i Jarosława Klewenhagena, ale już na wstępie, przed udaniem się na miejsca połowowe wszyscy zawodnicy obdarowani zostali zimnymi napojami oraz kanapkami sponsorowanymi przez Zakład „Majka” w Skokach.

By formalnościom stało się zadość informujemy, że plasującą się na III miejscu I drużynę Koła Skoki tworzyli Robert Chelwing, Mariusz Kielma i Henryk Eliński, a poza 3 zwycięskimi drużynami w zawodach uczestniczyły też zespoły: Kół PZW: Rogalik, Skoki- II, Rataje, Wągrowiec, Luboń, Troć- Karolewo, Mieścisko, Starołęka i Zielone Wzgórza oraz Urzędu Miasta i Gminy Skoki  i Ochotniczej Straży Pożarnej Skoki.

Informujemy też, że w roku 2016 w analogicznych Drużynowych Zawodach Wędkarskich rozgrywanych na jeziorze Rościńskim tryumfowała drużyna „Team Kasi”, na II miejscu uplasowała się drużyna Koła PZW Murowana Goślina, a na III drużyna Koła PZW Starołęka – można więc mówić o swoistej zamianie miejsc pomiędzy zwycięskimi drużynami.

Na podstawie informacji i dokumentacji przekazanej przez Sekretarza Koła nr 120 PZW w Skokach Piotra Babrakowskiego
opracował Edmund Lubawy