Z inicjatywy sołtysa sołectwa Bliżyce – Pawła Maciejewskiego teren wokół świetlicy i placu zabaw w Bliżycach został obsadzony licznymi roślinami ozdobnymi.

Dzięki fizycznej pracy mieszkańców sołectwa posadzono ponad 190 sadzonek roślin, m.in. różne gatunki hortensji,  trawy Red Baron, żywotniki Kórnik, Obelisk, jałowce płożące Wiltonii. Cudne zielone rabaty cieszą oko mieszkańców jak i osób korzystających z świetlicy wiejskiej i placu zabaw.

Sadzonki zostały częściowo sfinansowane ze środków Gminy Skoki, a częściowo od darczyńcy – Szkółki Roślin Ozdobnych w Wysoce.

Dzięki takim inicjatywom Gmina Skoki staje się jeszcze piękniejsza, za co wszystkim zaangażowanym osobom dziękujemy, a sołtysowi gratulujemy pomysłu!

Jednocześnie informujemy, że w ramach organizowanego przez Głos Wielkopolski plebiscytu Sołectwem Roku w powiecie wągrowieckim zostało właśnie sołectwo Bliżyce uzyskując 62 głosy.