„Na kolonii było super. Często kąpałem się w basenie i jeździłem na różne wycieczki. Byłem na urwisku skalnym z Białym Krzyżem, w kopalni złota i w Twierdzy Kłodzkiej. Poznałem wielu kolegów.”

Krystian

„Na kolonii w Bardzie bardzo mi się podobało. Podczas wycieczek zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Żeby wypocząć chodziliśmy na basen i boisko. Było cudownie, a jedzenie pyszne.

Sergiusz

„W Bardzie było fajnie. Zwiedzaliśmy bardzo ciekawe miejsca. Można było poszerzyć swoje wiadomości z geografii i historii. Podczas pobytu na kolonii zawarłam nowe znajomości, które mam nadzieję, że przetrwają. W ośrodku panowała miła atmosfera. Wszyscy starali się, aby było nam jak najlepiej, byśmy przyjemnie spędzili czas.”

Sara

To pierwsze wrażenia, jakimi podzielili się uczestnicy kolonii w Bardzie po powrocie do domu.

Już po raz kolejny dwadzieścioro pięcioro dzieci z miasta i gminy Skoki wypoczywało przez dziesięć lipcowych dni w malowniczych Górach Bardzkich, położonych w Kotlinie Kłodzkiej. Kolo­nia została zorganizowana przez Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka „Alia ”na zlecenie Pana Burmistrza Tadeusza Kłosa, a finansowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alko­holowych. Dzieci zamieszkały w Domu Wczasów Dziecięcych w Bardzie. Gospodarze ośrodka za­pewnili dobre warunki lokalowe, wspaniałe wyżywienie, codzienne kąpiele w basenie, dobrze wypo­sażone boisko oraz przemiłą, pełną życzliwości atmosferę. Dzieci poznały wiele ciekawych zakątków Barda. Pobyt uatrakcyjniły również piesze wędrówki po górach oraz szereg wycieczek autokarowych, podczas których zwiedziły Kłodzko, Wambierzyce z Bazyliką i liczącą ponad sto lat ruchomą szopką, kopalnię złota w Złotym Stoku. Odwiedziły również Ząbkowice Śląskie, gdzie wspięły się na Krzywą Wieżę oraz poznały mroczną historię tego miasta, które swego czasu nosiło nazwę Frankenstein. Nie­dzielny wieczór spędziły w parku zdrojowym w Polanicy Zdrój, podziwiając wspaniały koncert kolo­rowych, grających fontann. Zobaczenie tylu ciekawych miejsc nie byłoby możliwe bez przychylności Pana Burmistrza, który na cały czas pobytu udostępnił nam na korzystnych warunkach autokar. Nie zawiódł nas, jak zawsze, Pan Bogusław Marciniak, zapewniając bezpieczną podróż do celu oraz pod­czas licznych wycieczek.

Dzięki życzliwości sponsorów w osobach: Prezesa PPH LEMAR pana Lecha Dworzyńskiego, właścicielki firmy AS-SPED w Kobylcu pani Wiolety Łukaszewicz, pana Zenona Czerwieńskiego właściciela PHU PAPIRUS w Wągrowcu, pani Eugenii Cieślowskiej, pani Karolinie Stefaniak oraz Witka Drewicza z Poznania, koloniści mogli uczestniczyć w spływie pontonowym po Nysie Kłodz­kiej, zajadać się pysznymi lodami i goframi oraz cieszyć się wspaniałymi nagrodami i upominkami.

Za miłe chwile wakacyjnego wypoczynku i wiele niepowtarzalnych wrażeń w imieniu uczestni­ków i organizatora serdecznie dziękujemy panu Burmistrzowi Miasta i Gminy Skoki oraz pani Małgo­rzacie Szpendowskiej-Wylegalskiej przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Za troskliwą opiekę słowa podziękowania kierujemy do Pań: Elżbiety Berendt, Anny Hamulczyk i Agaty Mielcarek.

Mamy nadzieję, że przyszłe wakacje będą równie wspaniałe i uda nam się zabrać dzieci w jeszcze ciekawsze miejsca.