23 lipca 2014 roku w restauracji „Dworek pod Złotą Podkową” w Skokach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Piękna i Zielona Gmina 2014”, którego organizatorem był Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki.

Odnotowano rekordową frekwencję – do rywalizacji stanęli właściciele 47 ogrodów (27 z terenu miasta i 20 z terenu gminy). W związku z ogromnym zainteresowaniem konkursem, komisja składającą się z pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, oceniała posesje, aż w ciągu czterech dni, tj. 16, 17 i 23, 24 czerwca. Pod uwagę brano m.in.: różnorodność nasadzeń, wkład pracy własnej, funkcjonalność nieruchomości, oryginalność zagospodarowania posesji oraz ogólne wrażenie estetyczne.

Członkowie Komisji mieli okazję zobaczyć pomysłowo zaprojektowane ogrody, nowatorskie pomysły i rozwiązania. Podziwiano trafność kompozycji z architekturą budynków oraz z ukształtowaniem terenu, wspaniałe rabaty kwiatowe, liczne gatunki drzew i krzewów, nienagannie przystrzyżone trawniki.

Po raz drugi z rzędu zdecydowano przyznać, poza trzema pierwszymi miejscami, trzy wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

Lista zwycięzców konkursu przedstawia się następująco:

I miejsce – Paweł Kubicki (Skoki)

II miejsce – Jadwiga Drewicz (Lechlin)

III miejsce – Lena i Piotr Kasprzyk (Skoki)

Wyróżnienia:

Marzanna Bachorska (Skoki),

Eugenia Pietrzak (Kakulin),

Wojciech Pluciński (Skoki).

Właścicielom wszystkich ogrodów należy się uznanie i podziw za realizowanie pięknej pasji.

DSCF2632 DSCF2640 DSCF2674 DSCF2681 DSCF2683

DSCF2690 DSCF2693 DSCF2694