W ramach utworzenia miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, z wakacyjnych uroków Jeziora Włókna od poniedziałku, 8 lipca plażowicze będą korzystać pod okiem ratowników. Wynika to z umowy podpisanej przez Gminę Skoki z wągrowieckim oddziałem WOPR.

O bezpieczny i udany wypoczynek na plaży w Potrzanowie zadba dwóch ratowników. Zapewnią oni obsługę ratowniczą codziennie od godziny 10:00 do 18:00.

Ratownicy będą wyposażeni w niezbędny sprzęt i urządzenia ratownicze. Po stronie WOPRu będzie również użyczenie m.in.: masztów, flag, kół ratunkowych czy w pełni wyposażonej apteczki. Zgodnie z umową WOPR kupi liny kąpieliskowe z bojkami asekuracyjnymi, wieżę ratowniczą oraz łódkę ratowniczą. Zakupiony sprzęt po zamknięciu sezonu kąpielowego zostanie przekazany na własność Gminy Skoki.

Pamiętajmy, że wypoczynek pod okiem ratownika nie zwalnia z zachowania zdrowego rozsądku. Przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa przebywania nad wodą i stosujmy się do poleceń ratowników.