27 sierpnia na ulicach okalających Stare Miasto w Gdańsku miały miejsce Zawody w Chodzie Sportowym. Doskonale w tych zawodach wypadli dwaj mieszkańcy Gminy Skoki.

IMG_4490Łukasz Nowak bezpośrednio po powrocie ze średnio udanej Uniwersjady w Chinach, został zwycięzcą 47 Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku na dystansie 20 km w czasie 1:26:41,  wygrywając ogromny puchar (wielkości pucharu Ligii Mistrzów). Zawodnicy oprócz dystansu musieli zmagać się jeszcze z pogodą (temperatura powietrza ponad 32 stopnie).

Podobna temperatura i wilgotność powietrza ok. 80 % panowała w Shenzhen podczas Uniwersjady (Światowe Igrzyska Studentów), gdzie Łukasz zajął 11 miejsce w czasie 1:27:53. Wszyscy zawodnicy uzyskiwali wyniki średnio o ok. 4 min. gorsze od rekordów życiowych. Zawody odbyły się 18 sierpnia br.

Podczas zawodów w Gdańsku równie udanie zaprezentował się Mateusz Nowak, uczeń naszego Gimnazjum, zajmując II miejsce w kategorii młodzika na dystansie 5 km w czasie nowego rekordu życiowego, który obecnie wynosi 25 minut i 17 sekund. Mateusz przegrał tylko z reprezentantem Litwy.

Łukasza w połowie września czekają Mistrzostwa Polski na dystansie 20 km w Warszawie, a Mateusza eliminacje makroregionalne w Szczecinie i Mistrzostwa Polski na 5 km młodzików w Kielcach pod koniec września.

IMG_4515