1-M._Nowak_12-M._Nowak_212 stycznia tego roku Mateusz Nowak, młodszy brat Łukasza – olimpijczyka z Londynu, wywalczył w Kaliszu I miejsce w chodzie sportowym na dystansie 3 km podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski juniorów młodszych w lekkoatletyce, uzyskując czas 13:30.17.

Kilka dni później 25 stycznia w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich miały miejsce Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. Świetny wynik uzyskał jedyny przedstawiciel UKS „SKOCZEK” Skoki Mateusz Nowak, który w chodzie na dystansie 5 km wychodził I miejsce, złoty medal i uzyskując tytuł Halowego Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Uzyskany wynik 23:28.33 jest nowym rekordem życiowym młodego sportowca, aktualnie ucznia I klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Wągrowcu. Trenerem jest tata Wiesław Nowak, nauczyciel skockiego Gimnazjum. Warto zauważyć, iż wyniki jakie uzyskał Mateusz w ubiegłym roku zaowocowały powołaniem do Kadry Polski na rok 2013.