Dnia 14 maja br. zakończyła się II edycja GP Poznania w biegach przełajowych. Cykl biegów składał się z 8 biegów na dystansie 5 km wokół jeziora Rusałka na Poznańskim Sołaczu. Biegi odbywały się od XI ub. roku. By zostać sklasyfikowanym należało zaliczyć minimum 5 biegów.

W cyklu wystartowało 4 mieszkańców naszej Gminy:

Magdalena Nowak zajęła 12 miejsce w klasyfikacji  generalnej kobiet i 6 w swojej kategorii na 34 sklasyfikowane w całym cyklu.

Irena Nowak zajęła 39 miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i 6 w swojej kategorii wiekowej na 18 sklasyfikownych w całym cyklu.

Wiesław Nowak zajął 156 miejsce w klasyfikacji ogólnej mężczyzn i 19 w swojej kategorii na 74 sklasyfikowanych w całym cyklu.

Mateusz Nowak zajął 2 miejsce w kategorii dzieci.

Łącznie w całym cyklu wystartowało 206 kobiet i 708 mężczyzn.

Podsumowanie całego cyklu i wręczenie pamiątkowych medali i nagród miało miejsce we wtorek 14 czerwca 2011 r w Auli Poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego.