W dniu 18 maja reprezentacja Gimnazjum w Skokach uczestniczyła w ścisłym finale wielkopolski w rozgrywkach piłkarskich Coca Cola Cup 2011.

Po zwycięstwie 6:2 z Gim. w Krobi i porażce 2:3 z Gim. nr 2 z Wrześni zajęliśmy IX miejsce.

W finale Wielkopolski walczyli: Szymon Druciarek, Błażej Gebler, Filip Rakowicz, Sebastian Sommerfeld, Artur Kucharski, Mariusz Dzikowski, Krzesimir Kaczmarek, Mateusz Nowak, Mateusz Futro, Adam Graczyk nauczyciel Wiesław Nowak

IMG_1771
IX drużyna Finału Wielkopolski Ligi Piłkarskiej Coca – Cola Cup 2011

………………………..

31 maja w Lesznie podczas Mistrzostw Wlkp. w Lekkoatletyce, Mateusz Nowak zajął II miejsce i srebrny medal.

W I dziesiątce miejsca zajęli również: Marietta Berent na 1000m, i Filip Kujawa na w chodzie na 3 km.

Finalistami województwa byli także: Anna Świątkowska w skoku w dal oraz Daniel Sikora i Sebastian Woźniak w rzucie dyskiem.

IMG_3436
Mateusz Nowak ze srebrnym medalem Mistrzostw Wielkopolski w chodzie na 3 km Szkół Gimnazjalnych

…………………………

4 czerwca podczas corocznego Święta Szkoły jednym z głównych punktów był Festiwal Sztafet Olimpijskich. Siedmioosobowe sztafety składające się z 3 dziewcząt i 4 chłopców walczyły na trasie przy Gimnazjum w Skokach na dystansie ok. 780 m. W tym roku do zawodów przystąpiło 11 sztafet. I miejsce i złoty medal we wspaniałym stylu wybiegali uczniowie naszej szkoły w składzie (wg kolejności zmian): Patryk Nawrocki, Marietta Berent, Filip Kujawa, Anna Świątkowska, Jakub Dzikowski, Michalina Kaczyńska i Mateusz Nowak, opiekun Wiesław Nowak.

IMG_3533

…………………..

11 czerwca w Poznaniu na stadionie Olimpii miały miejsce Klubowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w Lekkoatletyce w kategorii młodzik (klasa I i II gimnazjum).

Mateusz Nowak wywalczył tytuł Mistrza Wielkopolski w chodzie na 5 km i awans do zawodów makroregionalnych, które odbędą się w połowie września w Stargardzie Szczecińskim.

IMG_3840
Start chodu na dystansie 5 km podczas klubowych Mistrzostw Wielkopolski w lekkoatletyce – nr 596 Mateusz Nowak