Od wielu lat już tradycją się stało, że święto Dni Miasta i Gminy Skoki rozpoczynają Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza. Tak też i było tego roku, w dniu 18 czerwca o godz. 7 rano nad jez. Rościńskim do zawodów zgłosiło się trzynaście drużyn trzyosobowych z kapitanami. Były to drużyny z Poznania: Tarpan, Metalplast, Wiórek I i II, Colmic I i II oraz  Naramowice, a także z Wojnówka, Murowanej Gośliny i Mieściska. Skoki reprezentowały 3 drużyny: Skoki I (Marek Kubicki, Andrzej Szymkowiak, Roman Dudek) i II (Dariusz Bałażyk, Roman Tadeusz, Jacek Dudek) oraz Hydro (Leszek Stoiński, Adrian Dudek, Mateusz Miłoszewski).

Zawody tradycyjnie już wystrzałem z pistoletu otworzył Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos. Zawody rozgrywano w systemie sektorowym, połowy trwały 4 godziny. Po tym czasie komisje sędziowskie obeszły stanowiska połowowe i poważyły ryby, a było co ważyć, ogólnie złowiono ponad 331 kg ryb, które po zważeniu trafiły z powrotem do wody ponieważ zawody odbywały się na tzw. żywej rybie.

O godzinie 14 wszyscy zawodnicy i kapitanowie drużyn oraz zaproszeni goście stanęli na plaży jez. Rościńskiego aby podsumować wyniki i wręczyć nagrody, dyplomy i puchary.

W pierwszej kolejności podano wyniki w sektorach, i tak w sektorze „A” I miejsce z wynikiem 16,8 kg zajął Rafał Matuszak z drużyny „Wiórek I”, II Rafał Begier z drużyny Colmic II (10,46 kg) , III Mariusz Kielma z drużyny Colmic II (9,44kg). W sektorze „B” I miejsce łowiąc 10,54 kg wywalczył Dariusz Tomczak reprezentant drużyny „Wiórek I”, II miejsce zajął Grzegorz Majewski (9,42kg) z drużyny Colmic I, a III Karol Durowicz (9,30 kg) z drużyny Tarpan. W sektorze „C” najlepszym okazał się zawodnik z Mieściska Henryk Eliński z wagą złowionych ryb 11,96 kg, tuż za nim na II miejscu był Stoiński Leszek z drużyny Hydro (11,02kg), a III okazał się Marek Kubicki z drużyny Skoki I (10,58kg).

Po rozdaniu nagród czas nadszedł na podsumowanie drużynowe, i tak III miejsce zajęła drużyna z Murowanej Gośliny w składzie: Piotr Nelepka, Zbigniew Nowak oraz Grzegorz Felisiak, wręczenia pucharu w imieniu burmistrza dokonał Zbigniew Kujawa Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki, Członek Zarządu Koła PZW w Skokach. II miejsce zajęła drużyna Wiórek I z Poznania w składzie Rafał Matuszak, Dariusz Tomczak oraz Łukasz Potocki, wręczenia pucharu dokonał Jacek Matysiak Komendant Komisariatu Policji w Skokach. Natomiast zwycięzców zawodów osobiście nagrodził pucharem burmistrz Tadeusz Kłos, a przypadło to drużynie Colmic I z Poznania (dwóch zawodników jest mieszkańcami Skoków) w składzie: Piotr Nóżka, Mariusz Kielma oraz Grzegorz Majewski. Wszystkie drużyny otrzymały natomiast pamiątkowe dyplomy. Nagrodzono także właściciela największej złowionej ryby o wadze 1,68 kg – Henryka Elińskiego.

Zawody były organizowane pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skoki przez Koło PZW nr 120 w Skokach przy pomocy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb” z Wągrowca. Głównym sponsorem nagród oprócz Gminy Skoki było Stowarzyszenie Lokalna Grupa „7Ryb” z Wągrowca oraz hurtownia sprzętu wędkarskiego DRAGON Fishing Sp. z o.o. z Kruszyna Krajeńskiego.

Po zawodach była możliwość zapoznania się z ideą wdrażania Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich LGR „7 Ryb” oraz  przeprowadzania konsultacji dot. aplikowania o środki w ramach PO RYBY.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i do zobaczenia za rok.

LGR_i_UE_i_PO