29 lipca peleton kolarzy, uczestników 1 etapu Jubileuszowego 80.Tour de Pologne przejechał przez naszą gminę aby po pokonaniu ok 180 km finiszować na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu.

TdP to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, organizowany cyklicznie na terenie Polski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Zalicza się on do UCI World Tour, czyli cyklu najważniejszych zawodów w kolarstwie szosowym na świecie Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

W tegorocznym Tour de Pologne brali udział m.in. dwaj najlepsi polscy kolarze – Rafał Majka (UAE Team Emirates) i Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers). Obaj wygrali Tour de Pologne: pierwszy w 2014 roku, drugi w 2018, ale jeszcze nigdy w tym wyścigu nie ścigali ze sobą.

Po 16 latach wyścig wrócił do Wielkopolski oraz do naszej Gminy, tym razem zawodnicy jednak nie przejechali przez Skoki jak to maiło miejsce w 2006 i 2007 roku. Peleton nadjechał od strony Poznani aby skręcić na rondzie w Sławie Wielkopolskiej i dalej przez Rejowiec i Pawłowo Skockie Pojechać w kierunku Kiszkowa.

Przypomnijmy zdjęcia z tamtego okresu:
https://www.gmina-skoki.pl/foto-kronika/2006-2/nggallery/2006/tour-de-pologne-2006

https://www.gmina-skoki.pl/foto-kronika/2007-2/nggallery/2007/tour-de-pologne-2007-przez-skoki

autor filmu Karolina Stefaniak