Gdy kończył się sezon ligi na orliku nikt nie zakładał, że ruszy liga halowa. Mija pierwsza połowa sezonu futsalowych rozgrywek.

Organizator wprawdzie miał wyliczone koszty takich rozgrywek ale w stosunku do ligi na bezpłatnym orliku przy ulicy Rogozińskiej w Skokach, a kosztami najmu hali, jest na prawdę kolosalna. Stąd chwilowy brak wiary czy pomysł wypali? Nawet drużyna organizatora szykowała się do rozgrywek w wągrowieckiej halówce.

Ostatecznie zapisy ruszyły, a koszty związane z rozgrywkami podzielono na wpisowe od drużyn i wpłaty od sponsorów stowarzyszenia KS 1932 Potrzanowo. To zarząd stowarzyszenia podjął decyzję, że część kosztów pokryje z wpłat od swoich sponsorów, częściowo dołożyła się Gmina Skoki, dzięki czemu drużyny nie tylko z Potrzanowa miały niższe koszty uczestnictwa w lidze. Uzgodnienia: terminów w hali, sędziów, sprzęt, obsługę oraz wszystkie pozostałe detale wziął na swoje barki Marcin Reszelski, prezes stowarzyszenia.

– Koszt całej ligi to 18 tys. zł. Wśród darczyńców znalazły się firmy:

  • Po Godzinach Art,
  • Arkadius – sklep numizmatyczny,
  • Reszelski Foto,
  • Lemar sp. z o.o.,
  • Multisun Wielkopolska,
  • Max-Sport,
  • Raf-Car,
  • Włókna Inn,
  • EKO-BUD Deminiak

Sezon podzielono na 14 kolejek, a w każdej z nich odbywają się cztery mecze, które trwają po 34 minuty. Każda kolejka jest zacięta choć na półmetku widać już delikatny podział na czołówkę i tak zwany „dół tabeli”. W stawce nie ma drużyny bez porażki więc druga część sezonu zapowiada się ciekawie bo wszystko jest możliwe.

Czoło tabeli stanowią dwie drużyny: Akapulko i Byle Nie Do Zera. Ta druga wymieniona, potocznie zwana BNDZ, lideruje stawce. Podium uzupełnia drużyna Koptrans ze stratą trzech punktów do liderów. Na czwartym miejscu lokuje się Lemar Potrzanowo, następnie: Multisun Potrzanowo, Sołectwo Rościnno, Sołectwo Budziszewko i na razie bez punktów na ostatnim miejscu Meble Tapicerowane Deminiak Łosiniec.

Samotnym liderem klasyfikacji piłkarskich snajperów, z dużą przewagą nad resztą stawki, jest Alan Andraka z BNDZ, który strzelił dotychczas 20 bramek.

– Liga wraca na początku lutego, a obecnie trwa tak zwane okienko transferowe, w którym drużyny mogą dodać lub wymienić dwóch graczy pamiętając, że w składach nie może grać więcej niż dwóch pełnoletnich graczy zrzeszonych w profesjonalnych klubach – dodaje Marcin Reszelski.

– Dziękuję  drużynom za udział, sponsorom za wsparcie finansowe, Urzędowi Miasta i Gminy Skoki za wsparcie, pracownikom hali za przyjazną atmosferę i pomoc podczas rozgrywek, sędziom Grzegorzowi Blaszke, Dawidowi Blaszke i Krzysztofowi Małachowskiemu za dotychczasowe sędziowanie, kibicom za wsparcie dla swoich drużyn. Wszystkim życzę wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Opr. F. Szklennik

Fot. arch. Marcina Reszelskiego