W sobotę 9 września 2023 na skockim orliku rozegrano ostatnie mecze drugiego sezonu Skockiej Mar Bud Energo Ekstraklasy.

Był to sezon wyjątkowy pod rożnymi względami. Rozpoczął się 27 maja, czyli dość późno. Podczas rozgrywek widzieliśmy w akcji 10 drużyn grających w dwóch ligach. Pierwsza liga to 6 drużyn, a w drugiej 4 drużyny.

W lidze zagrało łącznie ponad 150 zawodników. Sędziowie pokazali ponad 10 czerwonych kartek i ponad 30 żółtych. Po raz pierwszy w historii tych rozgrywek w końcówce sezonu spotkania sędziowało dwóch arbitrów, co było potrzebne ze względu na nerwową końcówkę sezonu.

Podczas sobotniej ostatniej kolejki wiele było już przesądzone, ale zwłaszcza w drugiej lidze ważyły się losy pierwszego miejsca i awansu do pierwszej ligi.

Dziękuję Urzędowi Miasta i Gminy Skoki, z burmistrzem Tadeuszem Kłosem na czele, za wsparcie po raz kolejny tych rozgrywek. Dziękuję firmie Mar Bud Energo za dofinansowanie tego projektu. Dziękuję Sławkowi Kucharskiemu który prowadzi sklep sportowy Max Sport w Skokach za wsparcie każdej imprezy sportowej, której jestem organizatorem. Burmistrz osobiście wręczył wszystkie puchary i wyróżnienia.

Dziękuję również: Szymonowi Jasińskiemu, Kacprowi Reszelskiemu, Michałowi Szawule, Dominikowi Skrockiemu, Mieczysławowi Szymańskiemu za pomoc podczas rozgrywek.

Podsumowując sezon 2023 wręczono następujące wyróżnienia:

II liga

1 miejsce – FC Jabłkowo. 2 miejsce – Krecik Team. 3 miejsce – Orkany Romettiego. 4 miejsce – KKS Sławica

MVP ll ligi – Tomasz Pluciński z Krecik Team

Król Strzelców ll ligi – Paweł Nawrocki z FC Jabłkowo

Najlepszy  Bramkarz ll ligi – Paweł Rakowski z Orkanów Romettiego

I Liga

1 miejsce – Koptrans Skoki. 2 miejsce – BNDZ Skoki. 3 miejsce – FC Akapulko. 4 miejsce – Multisun Potrzanowo. 5 miejsce – Arkadius Potrzanowo. 6 miejsce – Lemar Potrzanowo

MVP l ligi – Marcin Ślósarczyk z Koptrans Skoki

Król Strzelców l ligi – Alan Andraka z BNDZ Skoki

Najlepszy Bramkarz l ligi – Szymon Obst z BNDZ Skoki.

Młody Talent rozgrywek – Patryk Prusakiewicz z Lemar Potrzanowo.

Pamiątkowe statuetki otrzymali:
Grzegorz Blaszke za dbanie o obsadę sędziowską rozgrywek i sędziowanie.
Paweł Pawłowski jako przedstawiciel sponsora firmy Mar Bud Energo.
Sławomir Kucharski jako właściciel firmy Max Sport.
Kacper Reszelski za pomoc przy prowadzeniu rozgrywek, za oprawę graficzną strony i prowadzenie statystyk i tabel.

Do zobaczenia już niedługo podczas rozgrywek w skockiej hali.

Marcin Reszelski
zdjęcia Franciszek Szklennik