W sobotę 23 marca w skockiej hali sportowej odbyły się rozgrywki „Pucharu Ligi” Skockiej Futsal Ekstraklasy, czyli potocznej halówki. Ta odmiana piłki nożnej jest bardzo popularna w gminie Skoki.

Drużyny walczyły cały dzień od 12:00 do 21:00. Każde spotkanie trwało 10 minut.

Nagrody i wyróżnienia Puchar Ligi:

Zwycięzcy – BNDZ Skoki.
Król Strzelców – Alan Andraka.|
Najlepszy Bramkarz – Sebastian Jung.
MVP – Andrzej Tyl.
Statuetki za sędziowanie Ligi i Pucharu Ligi otrzymali: Grzegorz Blaszke i Krzysztof Małachowski.

Parę słów od organizatora Marcina Reszelskiego bez zaangażowani którego i jego tytanicznej pracy skocka halówka nie rozwinęłaby się tam mocno:

Dziękuję Burmistrzowi Tadeuszowi Kłosowi i skockim urzędnikom za wsparcie, bez którego nie odbyłoby się to wydarzenie. Dziękuję Reprezentacji Polski Futsal +35 za to ,że zaproponowali, a później przyjechali na ten mecz i dali nam szansę sprawdzianu w tak prestiżowym spotkaniu towarzyskim.

Dziękuję Markowi Zawadzkiemu za oprawę muzyczną i spikerską, a jego synowi za zdjęcia. Dziękuję mojemu synowi za wsparcie przez cały sezon przy organizacji całej ligi.
Młodemu Michałowi Szawule za wsparcie i nagrywanie dla nas tego wydarzenia.
Tomaszowi Szwajkowskiemu dziękuję za zdjęcia, skróty meczów, skrót meczu reprezentacji. Dziękuję Adamowi Deminiakowi, właścicielowi Restauracji Zroślicha za pomoc w ugoszczeniu naszej kadry.
Wszystkim wymienionym wcześniej sponsorom za choćby najdrobniejszą cegiełkę. Pracownikom hali i dyrekcji Szkoły Podstawowej za wiele udogodnień i za współpracę na każdym etapie tego kilkumiesięcznego wydarzenia.

Skocka Liga Halowa to obecnie 19 sobót, plus Liga Orlika, która niedługo startuje. To też 19 sobót, co daje nam 38 sobót w roku!
Większość drużyn trenuje dwa razy w tygodniu i gra mecz ligowy w sobotę co sprawia, że obiekty sportowe w Skokach są oblegane i w pełni spełniają swoją funkcję. Cieszę się, że nie stoją odłogiem. Od 6 kwietnia widzimy się na boisku Orlik przy ul. Rogozińskiej 14.

Mniej więcej koło godziny 16:00 podczas przerwy w rozgrywkach Pucharu Ligi Burmistrz Tadeusz Kłos wręczył puchary, medale i nagrody za rozgrywki w lidze Skockiej Futsal Ekstraklasy. W ceremonii dekoracji towarzyszyli mu sponsorzy ligi i członkowie Reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, w rozgrywkach prowadzonych przez Marcina Reszelskiego udział brało łącznie 150 zawodników. Rozgrywki trwały w 2 rundach, po 9 meczy, od października ubiegłego roku do połowy marca tego roku.

Nagrody i wyróżnienia Skockiej Ekstraklasy:

  1. miejsce BNDZ Skoki
  2. miejsce Koptrans Skoki
  3. miejsce KS 1932 Potrzanowo
  4. miejsce Krecik Team
  5. miejsce FC Akapulko
  6. miejsce FC Jabłkowo
  7. miejsce Kopacze
  8. miejsce Orkany Romettiego
  9. miejsce MKS Łosiniec
  10. miejsce KKS Sławica

Król Strzelców – Alan Andraka

Najlepszy bramkarz – Marcin Reszelski

MVP – Grzegorz Meller (indywidualnie wyróżniono po jednym zawodniku z trzech pierwszych drużyn – decyzja organizatora)

Drużyna Fair Play – Kopacze (najmniej kartek żółtych i czerwonych)

Statuetki otrzymali obecni na ceremonii sponsorzy a pozostali otrzymają takowe w najbliższym czasie: Multisun Wielkopolska, Arkadius Sklep Numizmatyczny, Natal Sport, Włókna Inn, Lemar Sp. z o.o., Raf-Car Stacja Kontroli Pojazdów.

Zdjęcia i film: Tomasz Szwajkowski