10 grudnia, z okazji „mikołajek”, 42 dzieci z pięciu wiosek naszej gminy: Pawłowa Skockiego, Stawian, Niedźwiedzin, Sławicy i Brzeźna wzięło udział w wycieczce do Łodzi.

Celem wyjazdu było Orientarium ZOO, które zrobiło na nich ogromne wrażenie, a szczególnie atrakcyjne okazało się przejście tunelem pośrodku wielkiego akwarium. Odwiedziliśmy pawilony, w których tematycznie znajdowały się zwierzęta z całego świata oraz spotkaliśmy na wybiegach: pingwiny, słonie, lwa, zebry oraz wiele innych.

Nie obyło się bez posiłku w ulubionej przez dzieci restauracji, po którym udaliśmy się do Parku Miliona Świateł, w którym „spotkaliśmy” postaci z wielu bajek oraz inne atrakcje wykonane z instalacji świetlnych. Spacer alejkami parkowymi, labiryntami i przejażdżka karuzelą dostarczyła dzieciom wielu emocji. Wycieczkę zakończyliśmy nocnym przejazdem po Łodzi i podziwianiem pięknie oświetlonej ulicy Piotrkowskiej.

Podsumowując ten udany wyjazd należałoby podkreślić, że podczas wycieczki uczestnicy pokrywali tylko koszty posiłku, a pozostałe atrakcje i przejazd były możliwe dzięki sponsorom.

Dlatego też dziękuję:

• Żwirowni Rejowiec 1,
  • Una Palona Sławica,
  • „Wesołej Farmie Sławica”,
  • Gospodarstwu Rolnemu Pawłowo Skockie
  • i firmie „Majka” ze Skoków, która zaopatrzyła nas w pyszne kanapki na drogę powrotną.
  • Małgorzacie Szpendowskiej – Wylegalskiej z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za finansowe wsparcie i pomoc dotyczącą organizacji.
  • Ogromne podziękowania kieruję do wychowawców: Elżbiety Słomy, Łucji Dembińskiej i Alicji Kramer
  • dziękuje także Skarbnik Gminy Annie Wituckiej – Kałek i Sekretarz Gminy Blance Gaździak oraz Agacie Rucie,
  • sołtysom wsi
  • oraz panu Frankowi Boberowi za bezpieczną podróż.

Przede wszystkim dziękuję jednak dzieciom, że tak licznie uczestniczyły, a rodzicom za współpracę i dobre słowo.

Marzena Wyleżała, radna rady miejskiej

Galeria zdjęć z archiwum uczestników wyjazdu: