Sołtys Jagniewic Wiesław Drewicz wraz z żoną Wiesławą, zorganizowali po raz pierwszy spotkanie opłatkowe z mieszkańcami.

10 grudnia rodziny zasiadły przy wspólnym obficie zastawionym i pięknie ubranym stole, przy którym nie zabrakło opłatka oraz wielu wigilijnych potraw: tradycyjnego karpia, barszczu z uszkami, kapusty z grzybami, śledzia w śmietanie i wielu innych pyszności, które przygotowały wspólnie mieszkanki wsi wraz z sołtysem.  Podczas wspólnego świętowania przy świecach i pięknie ubranej choince nie zabrakło również kolęd.

Na wspólne świętowanie został również zaproszony radny Łukasz Kubiński, który wraz z sołtysem złożyli życzenia i zasiedli do wspólnego stołu, przy którym miał okazje spotkać się i porozmawiać, a najmniejszym mieszkańcom wręczyć prezenty od Mikołaja. Sołtys z żoną wyrazili ogromne zadowolenie z ilości przybyłych mieszkańców, co z pewnością zmotywuje ich jeszcze bardziej do organizacji takich spotkań.

Łukasz Kubiński jest pod wrażeniem po tym spotkaniu: – To przykład na to, jak wspólnie i przy pomocy mieszkańców można zorganizować tak pięknie przygotowaną uroczystość, podczas której jest okazja porozmawiać ze sobą wzajemnie i miło spędzić czas w świątecznej atmosferze.

Podkreślił jednocześnie, że w obecnym pędzie życia niejednokrotnie sąsiedzi nie mają okazji ze sobą porozmawiać w ciągu roku. Radny podkreśla również, że to przykład dla innych sołectw. Takie spotkanie z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia z pewnością wzmocni sąsiedzkie relacje.

Opr. F. Szklennik

Fot. arch. Łukasza Kubińskiego