W weekend 12/13 lutego po raz trzeci i ostatni tej zimy do Skockiej hali zjechały dziecięce drużyny piłkarskie z całego regionu. Po raz kolejny młodzi piłkarze dostarczyli sporo pozytywnych emocji.

W sobotę w turnieju rywalizowali piłkarze roczników 2014 i 2012.

Piłkarski weekend rozpoczęły dzieci urodzone w 2014.
Między sobą rywalizowały zespoły: Huragan Pobiedziska, Hat-Trick Damasławek, Nielba Wągrowiec, Grom Plewiska, LPFA Bułgarska Poznań, Sparta Janowiec Wlkp., LPFA Skoki oraz LPFA Wągrowiec.

Nasi zawodnicy dzielnie walczyli docierając do finału Ligi Mistrzów w którym nieznacznie przegrali z zespołem Huraganu Pobiedziska.

O godzinie 13 na boisku pojawili się zawodnicy urodzeni w 2012.
6 zespołów Lotnik Poznań, LPFA Trzcianka, LPFA Gniezno, LPFA Piątkowo Poznań, LPFA Wągrowiec oraz LPFA Skoki zagrało ze sobą systemem ligowym. Gospodarze wygrywając wszystkie spotkania zasłużenie zajęli pierwsze miejsce.

W niedziele tradycyjnie zmagania najmłodszych dzieci urodzonych w 2015 roku. Turniej bez klasyfikacji końcowej z duża ilością świetnych akcji i niezliczoną ilością goli.

Po najmłodszej grupie do rywalizacji stanęły drużyny złożone z zawodników urodzonych w 2013 roku. 8 zespołów podzielonych na dwie 4 zespołowe grupy. Udział w turnieju wzięły Szkoła Futbolu Gniezno, LPFA Gniezno I, LPFA Gniezno II, LPFA Łubowo, Wełna Rogoźno, LPFA Wągrowiec oraz dwa zespoły gospodarzy czyli LPFA Skoki.

Po zaciętych pojedynkach w meczu finałowym Ligi Europy doszło do bratobójczego pojedynku zespołów ze Skoków, a o zwycięstwie w tym meczu decydował konkurs rzutów karnych.

Na zakończenie piłkarskiego weekendu turniej dla najstarszej kategorii czyli dzieci z rocznika 2011. Do rywalizacji stanęły zespoły Polonia Chodzież, Nielba Wągrowiec, Sokół Damasławek, Junior Koziegłowy, APR Oborniki, LPFA Wągrowiec oraz LPFA Skoki I i LPFA Skoki II.

Turniej był idealnym podsumowaniem bardzo dobrej gry wszystkich naszych drużyn. LPFA Skoki II wygrywa w finale Ligi Europy z Sokołem Damasławek, a LPFA Skoki I po bramce zdobytej na 15 sekund przed końcem meczu wygrywa z Polonią Chodzież w finale Ligi Mistrzów.

Przez 3 intensywne weekendy rozdaliśmy 80 pucharów oraz ponad 1000 medali! Rozegraliśmy 13 turniejów dla różnych kategorii wiekowych dzieci i młodzieży.

W Skokach zagrało blisko 100 zespołów z całego regionu m.in. Poznania, Gniezna, Wągrowca, Trzcianki, Obornik, Chodzieży,  Pobiedziska, Komornik Wlkp. Czarnkowa.

O poprzednich rozgrywkach pisaliśmy w artykułach:

Trwają przygotowania do letniej edycji turnieju na świeżym powietrzu.

Marcin Bejma
Lech Poznań Football Academy – Skoki

Galeria zdjęć autorstwa Darii Bejmy przedstawia młodych zawodników i ich opiekunów podczas gry oraz rozdania nagród na podium: