W weekend 15 i 16 stycznia w Skockiej hali odbyły się turnieje halowe organizowane przez Lech Poznań Football Academy – Skoki. W sportowych zmaganiach udział wzięło 400 młodych zawodników, w 5 kategorialna, w rocznikach 2015-2011.

W sobotę swoje piłkarskie umiejętności zaprezentowały dzieci z kategorii Żak F2 (rocznik 2014). W turnieju zagrało 8 zespołów: LPFA Skoki, Huragan Pobiedziaka I, Huragan Pobiedziska II, Junior Koziegłowy, Warta Poznań, Meblorz Swarzędz, LPFA Wągrowiec oraz Nielba Wągrowiec.
Nasi zawodnicy zaliczyli bardzo udane zawody zajmując pierwsze miejsce w Lidze Mistrzów m.in pokonując w meczu półfinałowym swoich rówieśników z Akademii Warty Poznań 2:0.

O godzinie 13:00 zmagania rozpoczęły dzieci z kategorii ORLIK E2 (rocznik 2012). Swój udział w turnieju potwierdziły zespoły LPFA Skoki, LPFA Wągrowiec, Wielkopolska Komorniki I, Wielkopolska Komorniki II, Nielba Wągrowiec, LPFA Gniezno I, LPFA Gniezno II, Warta Poznań.
Turniej na bardzo wysokim poziomie sportowym warto dodać, że Akademie Warty Poznań oraz Wielkopolski Komorniki należą do programu Certyfikacji szkółek Piłkarskich PZPN co zobowiązuje je do szkolenia dzieci według najwyższych standardów.
Drużyna LPFA Skoki na tle tak mocnych przeciwników zaprezentowała się bardzo dobrze wygrywając turniej w finale pokonując zespół Warty Poznań 1:0. Na III miejscu zmagania zakończyła drużyna Wielkopolska Komorniki.

Niedziela była drugim dniem zmagań. Od rana swoje zawody rozgrywały najmłodsze dzieci urodzone w 2015 roku.
Turniej bez klasyfikacji końcowej.
Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów: Lotnik Poznań, UKS Orlik Poznań, Nielba Wągrowiec, LPFA Gniezno, Sparta Janowiec Wlkp. Noteć Czarnków oraz LPFA Skoki.
Mimo młodego wieku, można było zauważyć już spore umiejętności u małych piłkarzy, a radość po zdobytych golach bezcenna.

Od godziny 11 na parkiecie Skockiej hali pojawił się dzieci urodzone w 2013 roku kategoria ŻAK F2. Podobnie jak w dniu poprzednim turniej podzielony na Ligę Mistrzów oraz Ligę Europy z udziałem 8 zespołów: LPFA Skoki I, LPFA Skoki II, Huragan Pobiedziska, APR Oborniki, Warta Poznań, Kłos Budzyń, LPFA Trzcianka, Canarinhos Skórzewo.
Po emocjonujących zawodach LPFA Skoki I w meczu o III miejsce w Lidze Mistrzów pokonuje kolegów z Warty Poznań, natomiast drużyna LPFA Skoki II. W finale Ligi Europy wygrywa z Kłosem Budzyń.

Na zakończenie intensywnego weekendu odbył się turniej dzieci z rocznika 2011 ORLIK E1.
W turnieju wystąpiły drużyny Polonii Chodzież, AP Oborniki I, AP Oborniki II, LPFA Gniezno, LPFA Skoki I, LPFA Trzcianka, LPFA Skoki II oraz Junior Koziegłowy. 
Bardzo dużo dobrej gry, mecze na wysokim, wyrównanym poziomie.
Nasi zawodnicy zajmują I oraz III miejsce w Lidze Europy.

Podczas 2 dni rozdaliśmy 400 medali, dodatkowo każdy zespół otrzymał pamiątkowych puchar oraz słodki poczęstunek. Cieszy fakty, że na turnieje organizowane przez Lech Poznań Football Academy Skoki zgłaszają się uznane szkółki piłkarskie z całego regionu.

Budujące jest to, że nasze dzieci na ich tle prezentują się bardzo dobrze zajmując czołowe lokaty w każdej kategorii wiekowej.

Kolejne turnieje w Skokach odbędą się 12/13 lutego.

Marcin Bejma

Galeria zdjęć poniżej przedstawia młodych zawodników i opiekunów podczas gry i na podium: