4 lipca na jeziorze Budziszewskim odbyły się tradycyjne Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy, które od początku zawsze towarzyszyły uroczystościom Święta Gminy Skoki. I chociaż w obecnym roku, z uwagi na pandemię i związane w nią ograniczenia, samo „Święto” wypadło z kalendarza gminnych imprez, organizatorzy – Burmistrz i Koło PZW, przy zachowaniu niezbędnych zasad bezpieczeństwa i zredukowaniu uczestniczących w niej zespołów do reprezentacji z Gminy Skoki, postanowili tę imprezę wędkarską zachować, a my dzięki uprzejmości Kapitana sportowego Koła Mariusza Kielmy informujemy o niej poniżej.

Zawody już o godzinie 7.00 zgromadziły 10 trzyosobowych drużyn, których członkowie po powitaniu przez Prezesa Koła Jacka Dudka i omówieniu zasad regulaminowych przez Sędziego głównego Mariusza Kielmę, z uwagą obserwowali losowanie sektorów i miejsc dla zawodników. Po chwilach skupienia, nastąpił czas spoczynku, w trakcie którego wszyscy mogli posilić się kanapkami przygotowanymi przez Agnieszkę Dudek.

Po śniadaniu zawodnicy rozeszli się na stanowiska i oddali się 4 godzinnemu wędkowaniu, które trwało od godziny 9.00 do 13.000.

Po sygnale o zakończeniu wędkowania dokonano komisyjnego łowienia ryb na stanowiskach, a zważone ryby tradycyjnie wróciły do wody by cieszyć kolejnych wędkarzy.

Teraz też Komisja sędziowska dokonała niezbędnych podsumowań, a po zakończeniu jej pracy  ogłoszono, że zwycięzcą zawodów została drużyna seniorów Koła PZW nr 120 Skoki w składzie: Henryk Eliński, Robert Chelwing i Hubert Radziński, która zdobyła 5 punktów sektorowych. Drugie miejsce zdobywając 7 punktów zajęła drużyna „WRAK RACE SKOKI”, która łowiła w składzie: Paweł Dudek, Piotr Konrad i Karol Neuman. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna juniorów Koła PZW, która uzbierała 13 punktów, a tworzyli ją: Julia Dziabas, Julia Konrad i Jakub Woźniak.

Kolejne miejsca zajęły drużyny wystawione przez: Radę Miejską Gminy Skoki: Zbigniew Kujawa, Piotr Babrakowski i Łukasz Kubiński, Ochotniczą Straż Pożarną, Urząd Miasta i Gminy: Daria Urbaniak, Agata Ruta i Krzysztof Mańka, Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej, Kurkowe Bractwo Strzeleckie, Związek Harcerstwa Polskiego  i Klub Sportowy „Wełna”.   

Wręczenia Pucharu zwycięskiej drużynie i dyplomów pamiątkowych wszystkim drużynom dokonał Burmistrz Tadeusz Kłos. Każdy z zawodników mógł też sobie wybrać nagrodę rzeczową wg zajętego miejsca indywidualnego w swoim sektorze.

Po ceremonii rozdania nagród, wszyscy zawodnicy, podobnie jak osoby towarzyszące, mogli skosztować przygotowanej przez Mariana Konrada skockiej wędkarskiej grochówki oraz smażonych kiełbasek z rusztu, które na tę okazję przygotował Henryk Eliński, a nad rusztem czuwał Marcin Kołodziejczuk.

Zarząd Koła Wędkarskiego w Skokach za naszym pośrednictwem dziękuje wszystkim sponsorom oraz członkom za pomoc w organizacji i w przygotowaniu tej wędkarskiej typowo skockiej imprezy.

galeria zdjęć z zawodów: