„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja na rzecz hospicjów. Celem kampanii, oprócz wsparcia, jest kształtowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, jaką świadczy hospicjum oraz edukacja, szczególnie dzieci i młodzieży, dotycząca opieki paliatywnej.

Ideę akcji „Pola Nadziei” na terenie Skoków postanowili propagować uczniowie naszego Gimnazjum. W ubiegłym roku szkolnym wolontariusze odwiedzili Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu, gdzie poznali zasady funkcjonowania placówki. Obejrzeli również nowoczesne urządzenia wykorzystywane do opieki nad chorymi, których zakup był pokrywany między innymi z datków zebranych podczas wcześniejszych edycji „Pól Nadziei”. Następnie, 24 kwietnia, uczniowie poświęcili  swój wolny czas i kwestowali na rzecz hospicjum. Dzięki uprzejmości księdza proboszcza Karola Kaczora odbywało się to przy kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Skokach. Mieszkańcy odpowiedzieli na apel i wsparli tę szlachetną ideę, czego dowodem były pełne puszki kwestujących.

Obecny rok szkolny również zapowiada się pracowicie dla skockich wolontariuszy. Już w październiku rozpoczęła się kolejna edycja akcji „Pola Nadziei”. Uczniowie zasadzili żonkile, kwiaty, które są symbolami hospicjów. Kiedy zakwitną na wiosnę, będą  wręczane darczyńcom podczas kolejnej kwesty jako symboliczne podziękowanie za hojność. Wsparli nas członkowie Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej, którym dziękujemy, że tak licznie odpowiedzieli na nasz apel i pomogli posadzić cebulki przy figurze św. Jana Nepomucena.

Mam nadzieję, że akcja na stałe wpisze się w działalność Gimnazjum i również w kolejnych latach wolontariusze w żółtych koszulkach będą udowadniać, że nasza młodzież nie przechodzi obojętnie wobec ludzi cierpiących i potrzebujących pomocy i stać ją na gesty bezinteresownej życzliwości.

Renata Hamulczyk

Uczniowie biorący udział w kampanii „Pola Nadziei”: Paulina Cur, Klaudia Jahnz, Paulina Kubiak, Karolina Laube, Anastazja Musielak, Hubert Stajkowski, Gracjan Dębicki, Wiktoria Loręcka, Ery Przysucha, Piotr Sawiński, Jakub Szewczyński, Jakub Świętek, Natalia Kuszpit, Gabriela Mistrzak, Oliwia Wocińska, Wiktoria Żydowicz, Kamila Przywarska, Bartosz Sierzchuła, Kajetan Dłużnik, Piotr Łuczak,Maciej Kaczmarek, Jakub Dudek, Jakub Bejma, Jarosław Kłosowski, Aleksandra Szymańska, Małgorzata Surdyk, Aleksandra Tyll, Jacek Mania, Julia Jakubowska, Michał Laube, Albert Swiderski, Maciej Kołaczkowski, Julia Saukens, Julia Piechowiak,Patrycja Dudek, Anita Sydow.

Opiekunowie: Magdalena Samol, Ilona Węglewska, Renata Królczyk, Renata Hamulczyk, Katarzyna Laube, Katarzyna Łuczak, Renata Dębicka.