W skockim gimnazjum rozegrano finał województwa wielkopolskiego w halowej piłce nożnej. 10.12.2015 w uroczystym otwarciu uczestniczyli: Burmistrz Skoków Pan Tadeusz Kłos, Dyrektor Gimnazjum w Skokach Pan Wiesław Sierzchuła i prezes SZS „Wielkopolska” Pan Zdzisław Urbańczyk oraz opiekunowie i nauczyciele wszystkich szkół uczestniczących w Finałach XVII WIMS- Gimnazjady w Halowej Piłce Nożnej.

Do finału zakwalifikowało się 8 szkół z następujących miejscowości:

Konin, Leszno, Wągrowiec, Ostrów Wielkopolski, Opalenica, Tarnowo Podgórne, Poznań oraz Skoki. Niestety nie stawiła się szkoła z Poznania. Impreza rozpoczęła się punktualnie, zgodnie z przyjętym harmonogramem. Wszystkie drużyny przeszły pomyślnie weryfikację zawodników podczas odprawy. Dokonano losowania rozstawienia drużyn z podziałem na dwie grupy. Mecze w fazie grupowej były rozgrywane bez przerwy, po 12 minut każde spotkanie. Mecze o V miejsce, półfinałowe i finałowe były rozgrywane 2 x 8 min., w przypadku remisu przewidziana została dogrywka 5 min., w razie braku rozstrzygnięcia – rzuty karne. Zestawienie grup oraz wyniki zostały przedstawione w tabelach:

Grupa A

LP DRUŻYNA 1 2 3 4 PUNKTY BRAMKI MIEJSCE
1 Poznań x 0:3 0:3 0:3 0 0:9 IV
2 Skoki 3:0 x 2:1 2:0 9 7:1 I
3 Konin 3:0 1:2 x 2:0 6 6:2 II
4 Leszno 3:0 0:2 0:2 x 3 3:4 III

 

Grupa B

LP DRUŻYNA 1 2 3 4 PUNKTY BRAMKI MIEJSCE
1 Wągrowiec x 2:1 3:0 3:1 9 8:2 I
2 Ostrów Wlkp. 1:2 x 3:1 1:2 3 5:5 III
3 Opalenica 0:3 1:3 x 0:0 0 1:6 IV
4 Tarnowo Podgór. 1:3 2:1 0:0 x 4 3:4 II


Mecz o V miejsce:
Mecz bardzo zacięty. W regulaminowym czasie zakończył się on wynikiem 1:1. W dogrywce każda z drużyn strzeliła po jednej bramce. Zespół, który zajął V miejsce wyłoniły dopiero rzuty karne. W strzałach z 7 metrów lepsi okazali się zawodnicy z Leszna.
Ostrów Wielkopolski – Leszno 1:1, 2:2d (k 4-5)

Półfinały: Mimo wsparcia publiczności i gorącego dopingu, Gospodarze musieli uznać wyższość gości – w tym wypadku uczniów reprezentujących Tarnowo Podgórne. W drugim półfinale zespół z Wągrowca bardzo szybko uzyskał prowadzenie. Przez resztę meczu Koninianie starali się wyrównać, musieli jednak uważać na szybkie kontry Wągrowca. Dobra postawa bramkarza z Konina uchroniła zespół od strat większej ilości bramek.
Skoki – Tarnowo Podgórne 1:3 , Wągrowiec – Konin 1:0

Mecz o III miejsce: Gospodarze źle rozpoczęli mecz, szybko stracili pierwszą bramkę, pod koniec pierwszej połowy było już 2:0 dla zespołu z Konina. Dopiero na kilkanaście sekund przed gwizdkiem do szatni nasi uczniowie zdobyli bramkę kontaktową.

W drugiej połowie gospodarze poczuli, że jeszcze mogą wygrać ten mecz. Stworzyli bardzo dużo akcji w polu karnym przeciwnika, zabrakło jednak celnych strzałów na bramkę. Reprezentanci Konina bardzo dobrze wykorzystali dwie kontry zdobywając kolejne bramki. Niestety zawodnicy ze Skoków nie zdążyli odrobić strat. Tylko raz w drugiej połowie umieścili piłkę w siatce przeciwnika. Warte podkreślenia jest jednak to, że kibice mimo przegranej swojego zespołu nie odwrócili się od nich – podziękowali oklaskami za walkę do końca. Skoki – Konin 2:4

Mecz o I miejsce: Finał okazał się bardzo wyrównany, żadna z drużyn nie dopuszczała przeciwnika w swoje pole karne, strzały z dystansu nie były zaskoczeniem dla bramkarzy. Po przerwie zespół z Wągrowca zmienił strategię, co przełożyło się na zdobycie dwóch bramek. Wągrowiec – Tarnowo Podgórne 2:0

Królem strzelców został zawodnik z Wągrowca – Mikołaj Dobrzykowski.

Najlepszym zawodnikiem został Maksymilian Wentland, zawodnik z Tarnowa Podgórnego.

Najlepszym bramkarzem został Mateusz Zieliński ze Skoków.

Klasyfikacja końcowa Finałów Gimnazjady w Halowej Piłki Nożnej:

I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu
II miejsce – Gimnazjum w Tarnowie Podgórnym
III miejsce – Gimnazjum nr 6 w Koninie
IV miejsce – Gimnazjum nr 1 w Skokach
V miejsce – Gimnazjum nr 8 w Lesznie
VI miejsce – Gimnazjum nr 4 w Ostrowie Wielkopolskim
VII miejsce – Gimnazjum w Opalenicy

W trakcie przeprowadzonych rozgrywek sportowych żaden z uczestników nie zgłosił kontuzji. Rywalizacja przebiegała fair play.

Na zakończenie zawodów wręczono pamiątkowe statuetki dla najlepszego zawodnika każdej z drużyn ufundowane przez organizatora. Trzej uczniowie każdej ze szkół otrzymali nagrody niespodzianki ufundowane przez skockie gimnazjum oraz Burmistrza naszej gminy.

Mimo porażki w rywalizacji o 3 miejsce nasi gimnazjaliści powinni być zadowoleni z osiągniętego wyniku. Halowa piłka nożna jest najliczniej obsadzoną wśród wszystkich dyscyplin w których prowadzi się rywalizacje wojewódzką. W tegorocznym cyklu wystartowało ponad 400 gimnazjów z wielkopolski. Do finału dotarło tylko 8. Warto zaznaczyć, że nasi uczniowie w drodze do finału wygrali rozgrywki powiatowe pokonując m.in. gimnazjum wągrowieckie 2:1. W finale rejonu pilskiego zajęli II miejsce za Wągrowcem remisują z nimi 1:1.

Na sukces drużyny zapracowali: Bartosz Belter, Marcin Dolatowski, Franciszek Dukszta, Szymon Futro, Patryk Jankowski, Łukasz Kaczmarek, Maciej Maryniocha, Patryk Paczkowski, Patryk Piechowiak, Alan Saukens, Adrian Sommerfeld, Patryk Szwed, Kacper Tyll, Mateusz Zieliński. Opiekun: Grzegorz Samol

Zdjęcia: