Otwarcie Sezonu” w skockim Kole PZW

Marek Kubicki łowiąc 2 amury i karpia o łącznej wadze 4,515 kg został zwycięzcą Zawodów Wędkarskich zorganizowanych w dniu 17 kwietnia pod hasłem „Otwarcie sezonu”. Zdobywcą II miejsca z 1,915 kg został debiutujący w skockim Kole PZW  Henryk Eliński, a III niewiele mu ustępujący, bo legitymujący się 1,890  kg złowionych ryb Mariusz Kielma. Wśród juniorów sukces odniósł Adrian Dudek, w siatce którego Komisja sędziowska stwierdziła 1,385 kg ryb.

Zwycięstwa 3 wymienionych wędkarzy seniorów upamiętniają otrzymane w nagrodę pamiątkowe statuetki, a juniora medal okolicznościowy i bon 50 złotowy na zakup sprzętu wędkarskiego.

Zawody z udziałem 24 wędkarzy, w tym 3 juniorów, odbyły się na „Stawach U Leszka” i mimo niesprzyjającej wędkowaniu pogody, zgodnie r Regulaminem łowiono 4 godziny- od 9,oo do 13,oo. Nad ich przebiegiem czuwała i wyniki ustaliła  Komisja sędziowska w składzie: Andrzej Janiszewski i Andrzej Szymczak.

Warunki atmosferyczne – wiatr i deszcz-  spowodowały, że zarówno organizatorzy, jak i zawodnicy po zakończeniu Zawodów z lubością skupili się pod wiatą i  oddali się posiłkowi z rozgrzewających potraw, na który złożyły się sponsorowane i dostarczone przez kolegę Henryka Elińskiego flaczki oraz przygotowane przez kolegę Karola Neumana gorące napoje i kiełbaski z grilla.


I drużyna Koła Skoki Mistrzem Rejonu VI PZW

I drużyna Koła nr 120 w Skokach w składzie: Mariusz Kielma, Henryk Eliński i Robert Chelwing  wygrała Spławikowe  Zawody Wędkarskie o Tytuł „ Drużynowego Mistrza Rejonu VI PZW.

II i III miejsca oraz upamiętniające je Medale pamiątkowe zdobyły drużyny reprezentujące Koła Starołęka oraz Wiórek. Na pozostałych miejscach uplasowały się odpowiednio drużyny z  Kół: Tarpan, Skoki II –  w składzie : Zbigniew Kujawa, Roman Tadeusz i Hubert Radziński oraz Rogalik i Rataje.

Na klasyfikację ostateczną złożyły się sektorowe wyniki połowów uzyskane przez 3 zawodników z każdego Koła  łowiących w III sektorach  na stanowiskach zajmowanych w rezultacie uprzedniego losowania. Dlatego niezależnie od klasyfikacji zespołowej prowadzono poprzedzającą ją klasyfikacje indywidualną w poszczególnych sektorach. I tu okazało się, że spośród 7 łowiących:

–  w sektorze „A” z  14,20 kg złowionych ryb zwyciężył Łukasz Potocki z Koła Wiórek. II miejsce z 8,720 kg ryb zajął Mariusz Kielma z I drużyny Skoków, a III z 7,780 kg ryb Rafał Matuszak z Koła Starołęka;

– w sektorze „B” z  10,265 kg ryb tryumfował Łukasz Łuczak z Koła Starołęka, II z 9,705 kg ryb był Mieczysław Bryłkowski z Koła Tarpan, a III z 7,630 kg ryb Roman Tadeusz z  II drużyny Koła Skoki;

– w sektorze „C” łowiąc 11,180 kg ryb wygrał Łukasz Baranowski z Koła Rogalik, II miejsce z 9,170 kg ryb wywalczył Robert Chelwing z I drużyny Skoków, a III z  8,300 kg Hubert Radziński z II drużyny Skoków;

W nagrodę zdobywcy I miejsc otrzymali teleskopy węgorzowe, Ii miejsc kołowrotki, a III miejsc wiadra do sporządzania zanęty.

Organizatorem Zawodów – 7 maja na jez. Rościńskim, w których udział wzięło 21 wędkarzy z  6 Kół Rejonu VI było Koło Skoki. Ono tez zajęło się sprawami organizacyjnymi, w tym sędziowaniem, zakupem i wręczaniem nagród oraz przeprowadzeniem zawodów i aprowizacją. W Komisji  sędziowskiej pracowali: Jarosław Pachela, Piotr Babrakowski, Andrzej Janiszewski oraz Andrzej Szymczak, Marek Kubicki, Karol Neuman, Krystian Czachlewski, D…. Winconek, Tomasz Makowski i Jacek Dudek. Pyszną grochówkę przygotowali i nad tym, by jej nie zabrakło  dla nikogo zadbali Marian Konrad i Piotr Konrad.

Na podstawie informacji przekazanej przez Piotra Babrakowskiego opracował
Edmund Lubawy