8 drużyn i około 100 młodych piłkarzy, 18 rozegranych meczy i 43 strzelone bramki – 17 stycznia w hali skockiego Gimnazjum, właściwie mówią wszystko.

Ale przechodząc do konkretów, to właśnie w tym dniu i w tej hali odbył się Turniej Piłki Nożnej Drużyn Orlika o Puchar Burmistrza Tadeusza Kłosa. W rozgrywkach odbywanych w systemie grupowym rywalizowały zespoły: „Concord” Murowana Goślina, „Wełna” Skoki, „Kłos” Budzyń i „Leśnik” Margonin w Grupie A oraz: „Błękitni” Owińska, „Sokół” Damasławek, „Zamek” Gołańcz i „Wełnianka” Kiszkowo w Grupie B.

Spotkania na tym etapie, w Grupie A przyniosły zwycięstwo zespołowi „Concord”- 7 pkt. 4 bramki zdobyte i 0 bramek straconych. Na II miejscu uplasowała się „ Wełna” (5 pkt. 3 z i 2 s), a na kolejnych miejscach: „Kłos” (4 pkt. 6 z i 2 s) i „Leśnik” (0 p 1 z i 10 s). Natomiast w Grupie B tryumfowali „Błękitni” (9 pk.12 z i 0 s). II miejsce zajął „Sokół” (4 p 3 z i 6 s), III „Zamek” (2 p 1 z i 5 s), a IV „Wełnianka”(1 p 0 z i 5 s).

W meczach półfinałowych zawodnicy z Murowanej Gośliny zmierzyli się z kolegami z Damasławka – wynik 2:0, a Skoczanie z piłkarzami z Owińsk, z którymi przegrali wynikiem 0:4. W tej sytuacji naszym zawodnikom pozostało starcie o 3 miejsce, w którym Ich przeciwnikami byli sportowcy z Damasławka, którzy to spotkanie zdobywając 1 bramkę wygrali. Tak więc zawodnicy reprezentujący barwy „Wełny” ostatecznie uplasowali się na IV miejscu Turnieju, a kolejne miejsca zajęli: ”Kłos” Budzyń- V, „Zamek” Gołańcz- VI, „Wełnianka” Kiszkowo- VII i „Leśnik” Margonin- VIII.

Skocki Turniej Drużyn „Orlika” przyniósł zwycięstwo zespołowi „Błękitni” Owińska, który finałowy mecz z „Concord” Murowana Goślina wygrał z wynikiem 3:0 i Skoki opuścił z głównym trofeum –Pucharem Burmistrza.

Ale piękne Puchary pamiątkowe otrzymały też pozostałe drużyny uczestniczące w Turnieju, a wszystkim zawodnikom i ich trenerom pobyt w Skokach przypominać będą pamiątkowe medale i kalendarze ścienne na 2015 rok.

Punktacji drużynowej towarzyszyła punktacja indywidualna zawodników, w której: Najlepszym strzelcem Turnieju uznany został- Mateusz Baranowski z Owińsk. Najlepszym bramkarzem- Kacper Połczyński ze Skoków, a Najlepszym zawodnikiem Turnieju- Dominik Pawlak z Murowanej Gośliny.

Skocki Turniej Orlika, to kilka godzin potyczek młodych chłopców na boisku. To też zacięta rywalizacja zbiorowa i wiele pięknych akcji indywidualnych, których nie powstydziliby się i dorośli piłkarze. To też pięknie strzelane bramki i równie piękna obrona bramkarzy. Ale, to też piękny doping zawodników ze strony ich kolegów, trenerów i opiekunów oraz rodziców. W sumie to doskonała szkoła nie tylko gry, ale i sportowego zachowania się kibiców.

Turniej w ocenie wszystkich uczestników wypadł doskonale .A na tę ocenę złożyło się zaangażowanie ze strony rodziców i opiekunów młodych piłkarzy, z Magdą Bartkowiak, Justyną Wojewodą i Danutą Myszką na czele, które też zadbały o poczęstunek dla zawodników i gości. Do oceny tej dołożyło się też wsparcie ze strony sponsorów; Samorządu Miasta i Gminy Skoki, Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Handlowego „Lemar”, Sklepu Sportowego „Bema Sport” oraz Klubu Sportowego „Wełna”. I za to wszystko, w imieniu jego uczestników Im dziękujemy.

Ps. Jak zapowiadają organizatorzy, jeszcze w styczniu na skockiej hali odbędzie się Turniej jeszcze młodszych zapaleńców piłki nożnej trenujących przy Klubie „Wełna”, a w miesiącu marcu planowany jest kolejny Turniej „Orlika”.

[Not a valid template]