Górą Nasi

Koniec maja to co roku czas, kiedy ma miejsce spartakiada powiatowa. W tym roku społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wystawiło naprawdę silną drużynę, która zajęła I miejsce drużynowo w XIX Letniej Spartakiadzie LZS w Kobylcu.

Gratulacje !

Sylwia Widzińska

Sezon kajakowy czas zacząć !!!

Warsztaty z obronności

2 maja uczniowie z placówki uczestniczyli, już po raz drugi, w warsztatach propagujących obronność wśród młodzieży. Zajęcia przeprowadzone zostały w Wałczu. Na początku uczniowie dowiedzieli się między innymi jak rozkładać i składać karabinek, a później mogli szlifować swoje umiejętności w strzelaniu do tarczy.

Sylwia Widzińska

Od rylca do wiecznego pióra, czyli historia pisma i materiałów piśmienniczych

11 maja uczniowie klasy I LO i II LO brali udział w zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej w Wągrowcu. Tym razem tematem przewodnim była historia pisma. Uczniowie mogli zobaczyć różne rodzaje pisma i sami spróbować swoich sił w kaligrafii.

Następnie wychowankowie próbowali rozszyfrować „szyfr Cezara”.  Na zakończenie zajęć wychowankowie odbyli spacer na nowo utworzoną ścieżkę edukacyjną na tzw. Księżym Kacerku.

Sylwia Widzińska

Poznajmy naszych sąsiadów

17 maja uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w zajęciach mających na celu poznanie kultury, języka, historii i kuchni naszych sąsiadów z Ukrainy.

Pretekstem do przeprowadzenia zajęć była obecność w klasie uczennicy pochodzenia ukraińskiego – Diany. Przy pomocy nauczyciela, który pomógł jej przygotować odpowiednie materiały, starała się ona pokazać piękno swojej ojczyzny. Diana przygotowała prezentację multimedialną, w której wiele miejsca poświęciła swojemu rodzinnemu miastu Krzywemu Rogowi.

Następnie wychowanka, przy pomocy swojej koleżanki przedstawiła tradycyjną ukraińską bajkę w dwóch językach. Reszcie uczniów zaproponowano wykonanie ukraińskich kolorowanek i rozwiązanie testu wiedzy o Ukrainie. Zwieńczeniem zajęć był poczęstunek z tradycyjnymi ukraińskimi potrawami.

Sylwia Widzińska

VII Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Strzelectwie Sportowym

26 maja odbyły się zawody strzeleckie, w których udział wzięli również wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie. Reprezentacja naszej placówki zajęła drużynowo III miejsce w kategorii juniorzy – szkoły ponadpodstawowe, a Oliwier Anlauf indywidualnie zajął II miejsce.

Gratulujemy Naszym wychowankom i życzymy dalszych sukcesów.

Sylwia Widzińska