24 lutego w Rościnnie odbył się finał turnieju bilardowego. Rozgrywki prowadzone były na zasadzie „każdy z każdym” wg ustalonego terminarza. W edycji tej zagrało trzynaścioro zawodników.

Zgodnie z przyjętymi zasadami mecz miał trzy „rozbicia”, a zawodnicy inkasowali punkty za ich wygranie. Mecze należało rozegrać do danego terminu, następnie ósemka zawodników, która zgromadziła największą ilość punktów przechodziła do ćwierćfinałów, a wygrani ćwierćfinałów do półfinałów.

Na zakończenie ligi w piątek 24 lutego rozegrano mecz o 1 i 3 miejsce. Po zaciętej i długiej walce 1 miejsce wywalczył Tomasz Dereżyński, 2 był Mariusz Dereżyński, a 3 miejsce zdobył Hubert Czarnecki. Wygrani otrzymali pamiątkową statuetkę. 

Finałowym rozgrywkom towarzyszyło ognisko z kiełbaskami i drobny poczęstunek.

Organizatorem ligi było sołectwo Rościnno wraz z Urzędem Miasta i Gminy w Skokach przy wsparciu Burmistrza Tadeusza Kłosa.

Stół do bilarda sołectwo kupiło z własnych środków w 2011 roku. Stało on początkowo w świetlicy wiejskiej, obecnie znajduję się w „bilardowni” przerobionej z magazynu na węgiel.  

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne bilardowe zmagania.

Zdjęcia z finałowych meczy oraz zwycięzców turnieju: