Kolejny sukces naszego wychowanka

Aleksander Roman wychowanek MOW w Antoniewie w weekend 5-6 listopada święcił swój kolejny sukces. Po niedawnym zdobyciu, po raz drugi wicemistrzostwa Polski, tym razem zdobył tytuł wicemistrza Europy.

NAGA, jedna z największych federacji grapplingowych, tym razem zawitała do Amsterdamu. W mistrzostwach udział wzięło przeszło 670 zawodników z wszystkich krajów Europy. W kategorii juniorów jednym z nielicznych polskich zawodników był Aleksander, który pomyślnie przeszedł kwalifikacje, a w finale uległ zawodnikowi gospodarzy i zajął 2. miejsce.

Start w tak dużej imprezie jest dla młodego zawodnika szczególnym przeżyciem, jednak wysokie aspiracje Aleksandra oraz wspólny plan nakreślony z trenerem panem Dawidem Jeneralczykiem zakładał intensywne wydobywanie drzemiącego w zawodniku potencjału.

Cała społeczność Ośrodka jest dumna z sukcesu wychowanka i życzy zarówno jemu jak i trenerowi wielu jeszcze sukcesów.

Sylwia Widzińska

Obchody 104 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

9 listopada 2022 roku społeczność Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie świętowała 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Młodzież rozpoczęła uroczystość od odśpiewania hymnu narodowego i złożenia kwiatów pod  tablicą upamiętniającą jeńców z okresu II wojny światowej, którzy przebywali w Antoniewie.

Następnie uczniowie wzięli udział w montażu słowno – muzycznym przygotowanym przez wychowanków. Młodzież zapoznała się z historią Polski, symbolami narodowymi, a motywem przewodnim spektaklu był patriotyzm i jego współczesne rozumienie.

Sylwia Widzińska

Uroczyste otwarcie warsztatów szkolnych

16 listopada 2022 roku, był szczególnym dniem w życiu społeczności Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie. To właśnie w tym dniu, po latach nieobecności, rozpoczęły działalność nowe warsztaty praktycznej nauki zawodu. Było to zwieńczenie wieloletnich starań dyrekcji Ośrodka i przychylności władz powiatu.

Od środy 16 listopada wychowankowie rozpoczęli praktyczną naukę zawodu w placówce, w zawodach: kucharz i stolarz. W tym uroczystym dniu, oprócz społeczności placówki, udział wzięli również zaproszeni goście:

  • Wicestarosta – Michał Piechocki,
  • Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wągrowieckiego – Andrzej Banaszyński
  • Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego – Karolina Krenz
  • Kierownik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Transportu Publicznego Starostwa Powiatowego – Beata Jessa.

Otwarcie warsztatów poprzedzone było, krótką uroczystością w auli ośrodka, gdzie uczniowie przedstawili historię placówki, zajęcia w jakich udział biorą wychowankowie, a dziewczęta z grupy VIII przedstawiły spektakl teatralny o tematyce profilaktycznej.

Sylwia Widzińska

19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży

Co roku, przez 19 pierwszych dni listopada ma miejsce kampania przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży.

Organizatorem akcji jest Fundacja po DRUGIE, która zaprasza do współpracy różne instytucje, organizacje i placówki pracujące z dziećmi i młodzieżą. Kampania ta rozgrywa się na różnych kontynentach.

Celem kampanii jest przybliżenie młodzieży praw dziecka, godności i szacunku do drugiego człowieka. Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy, działania prowadzone w ramach akcji mają ostrzegać, zwracać uwagę.

Młodzież z placówki w Antoniewie również wzięła udział w tej kampanii poprzez szereg zajęć prowadzonych w grupach wychowawczych, a widoczną oznaką akcji była pomarańczowa wstążka, którą uczniowie chętnie przypinali sobie do ubrania.

„Naszym marzeniem jest stworzenie świata, w  którym nie ma przemocy wobec dzieci i młodzieży …”

Sylwia Widzińska

Warsztaty Świąteczne

28 listopada 2022 roku do naszej placówki zawitali mili goście, czyli uczennice z IV klasy liceum ogólnokształcącego o profilu pedagogicznym z Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu z opiekunami.

Dziewczęta zwiedziły ośrodek: grupy wychowawcze, warsztaty szkolne i klasy. Spotkały się również z Panią Dyrektor Patrycą Kaźmierczak, która opowiedziała o funkcjonowaniu palcówki, a następnie odpowiedziała na pytania uczennic. Później odbyły się wspólne warsztaty plastyczne, w których udział wzięła również młodzież z placówki.

Powstało wiele niepowtarzalnych kartek świątecznych, które zostaną przekazane do różnych instytucji powiatu wągrowieckiego. Na zakończenie młodzież wspólnie zjadła przygotowane słodkości.

Dziękujemy uczennicą z Wągrowca i opiekunom za wspólnie spędzony czas i życzymy powodzenia na maturze.

Sylwia Widzińska

My się zimna nie boimy …

W przedostatni dzień listopada uczniowie z klasy I liceum ogólnokształcącego i klasy I branżowej szkoły z wychowawcami przenieśli się do słonecznej i upalnej Afryki i Ameryki, czyli zwiedzili Poznańską Palmiarnię.

Mogli tam obejrzeć wiele egzotycznych roślin, które wcześniej widzieli tylko na kartkach książek. Oczywiście pytań było wiele, na wszystkie starała się wyczerpująco odpowiedzieć pani Natalia.

Po opuszczeniu Palmiarni, dalszy etap wycieczki, czyli tym razem coś dla miłośników militariów – wizyta w Muzeum Broni Pancernej.

Zainteresowanie eksponatami było ogromne, zwłaszcza wśród chłopców, choć dziewczęta również wykazywały interesowały się  czołgami, zwłaszcza kiedy można było wysłuchać ciekawych historii o danym eksponacie.

Sylwia Widzińska