Wydawać by się mogło, że we wtorkowe popołudnie 22 listopada wszystkich dopadnie mundialowa gorączka. Okazuje się, że jednak – nie! Były też takie osoby, które wybrały propozycję naszego Towarzystwa i zdecydowały się na spotkanie z pp. Barbarą i Krzysztofem Juraszami, którzy wpadli na pomysł, by podzielić się swoimi wrażeniami z wyprawy Drogą św. Jakuba. 

Jej fragment przebiega również przez naszą gminę, o czym informuje charakterystyczna muszla, będąca międzynarodowym oznaczeniem szlaku. Jak ciekawy to dla niektórych temat, świadczy obecność … kominiarza p. Wojciecha, który na spotkanie przybył prosto z pracy.

Pan Krzysztof w niezwykle ciekawy, niepozbawiony dowcipu, sposób opowiadał o pieszej wędrówce hiszpańskimi bezdrożami z Oviedo do Santiago
de Compostela. Kanwą tej opowieści była prezentacja multimedialna, składająca się z kilkudziesięciu slajdów. Spotkanie zakończyła wspólna rozmowa z publicznością, wśród której były też osoby z dużym pielgrzymkowym i turystycznym doświadczeniem. Przypuszczać więc można, że relacja pp. Juraszów stanie się dla nich inspiracją do podjęcia decyzji o wędrówce średniowieczną Camino de Santiago.

Poniżej do pobrania przedstawiana prezentacją:

Zdjęcia ze spotkania: Anna Maciąg