XXVII Festyn Archeologiczny „Matka Natura” w Biskupinie

16 września, grupa wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie wzięła udział w festynie archeologicznym w Biskupinie.

Wśród wielu ciekawych warsztatów i wykładów były m.in. hippomancja, bitwa wojów wczesnośredniowiecznych, mit o założeniu Rzymu i wiele innych. Młodzież uczestniczyła również w zajęciach archeologicznych, gdzie poszukiwała i składała elementy ceramiki.

Oprócz zajęć związanych z tematyką festynu uczniowie obejrzeli obozowisko łowców i zbieraczy, osadę pierwszych rolników, czy wioskę piastowską. Pogoda niezbyt nam sprzyjała, ale humory i apatyt były wyśmienite. Szkoda, że czas tak szybko mija i trzeba było wracać do Ośrodka.

Sylwia Widzińska

Poniżej galeria zdjęć z wyjazdu do Biskupina:

Z wizytą w Grodzie Przemysława

Nowy rok szkolny zaczął się z przytupem, wiele nowych inicjatyw mających na celu rozwijanie zainteresowań i pasji. Proponujemy Naszym wychowankom wiele różnych zajęć.

Młodzież przebywająca w placówce pochodzi z różnych stron Polski, dlatego w naszych działaniach chcemy położyć nacisk na pokazanie im bogatej historii najbliższej okolicy.

Jedna z grup wychowawczych postanowiła wykorzystać weekendowy czas i wybrała się na wycieczkę do Poznania. Uczniowie zwiedzili Cytadelę i Bramę Poznania. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w proponowanych im zajęciach poza placówką.

Sylwia Widzińska

Poniżej galeria zdjęć z wyjazdu do Poznania:

Jubileuszowy Rajd  Mickiewiczowskim Szlakiem Oborniki – Obiezierze

W tym roku po raz 40. odbył się rajd mickiewiczowskim szlakiem. Stało się już tradycją, iż młodzież z Ośrodka w Antoniewie godnie reprezentuje powiat wągrowiecki.

W rywalizacji wzięło udział 24 podopiecznych z dwoma opiekunami i oczywiście niezastąpionym i zawsze pomocnym panem Mirkiem Piechockim.

Na punktowanych miejscach znaleźli się: w żonglerce piłką – Patryk Kopczyk, który zajął II miejsce, a Alan Wekwert III miejsce w rzucie lotką. Tradycyjnie na koniec rywalizacji był poczęstunek, po tak aktywnym marszu wszystkim dopisywały apetyty.

Gratulujemy naszym wychowankom! Jesteśmy z Was dumni!  

Sylwia Widzińska

Poniżej galeria zdjęć z wyjazdu do Objezierza:

Mistrzostwa Polski w Tarnowie Podgórnym

8 października w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Polski TAGA, w których podopieczny Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie i trenera pana Dawida Jeneralczyka – Aleksander Roman zajął drugie miejsce i otrzymał kolejny tytuł wicemistrza Polski.

Zawodnik stoczył dwie walki, a w finale niewiele zabrakło do zwycięstwa. Już wkrótce przed Aleksandrem kolejne wyzwanie – Mistrzostwa Europy, które odbędą się 4.11.2022 roku w Amsterdamie.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. Jesteśmy dumni z Ciebie Olek!

Sylwia Widzińska

Poniżej zdjęcia z zawodów: