13 stycznia był okazją do podsumowania działań i efektów 16. Jarmarku Bożonarodzeniowego. Ideą Jarmarku od lat jest zebranie środków pieniężnych na przygotowanie paczek świątecznych dla osób starszych i dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

Podczas Jarmarku zorganizowanego 11 grudnia na miejskim targowisku zebrano 11 167,28 zł i 5 euro. Taka kwota pozwoliła na przygotowanie ponad 150 paczek, które w grudniu trafiły do rodzin na terenie miasta i gminy.

O 16 jarmarku Bożonarodzeniowym pisaliśmy szerzej w artykule:

Pieczę nad przygotowaniem kolejnej edycji Jarmarku i nad jego przebiegiem sprawowała Wiesława Surdyk – Fertsch, metodyk, wiceprzewodnicząca rady miejskiej gminy Skoki.

– Jak co roku mogliśmy liczyć na pomoc nauczycieli z naszej skockiej szkoły podstawowej, radę rodziców, radnych, sołtysów, harcerki i harcerzy, pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych. Wspieraliśmy przy okazji Drużynę Siepomaga dla Olgi. Dzięki też wsparciu mieszkańców miasta i gminy powiodło się zadanie zebrania kosmicznej wręcz kwoty na najdroższy lek świata i dwuletnia Olga z Kiszkowa kilka dni temu otrzymała lek skuteczny w zahamowaniu SMA – powiedziała w podsumowaniu liderka projektu.

Warto dodać, że wsparcie przyszło także ze strony Stowarzyszenia Edukacyjnego Tęcza, Koła Gospodyń Wiejskich z Lechlina, placówek handlowych, firm i organizacji pozarządowych, jednostki OSP w Skokach.

Spotkanie w urzędzie miasta i gminy, w którym wzięli również udział: burmistrz Tadeusz Kłos oraz Blanka Gaździak – sekretarz gminy, było okazją do wręczenia podziękowań i gadżetów promocyjnych miasta i gminy.

– Można powiedzieć bez przesady, że uczestniczymy w spotkaniu pięknych ludzi. Ładni to są na ściankach dla celebrytów, a piękni ludzie zawsze potrafią dać od siebie innym ludziom, to co jest im potrzebne – powiedział m.in. burmistrz Kłos.

Ponieważ pandemia dyktowała swoje warunki, to ubiegłoroczny jarmark zorganizowany został na miejskim targowisku. Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dzieci „Alia” użyczyło swojego wsparcia i pomieszczenia na cały czas przygotowań i przebiegu imprezy. I za to im szczególne podziękowania.

Stoisko jarmarku zostało także wzbogacone o przedmioty przygotowane przez dzieci i rodziców oraz pracowników Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach oraz niepubliczne placówki oświatowe.Teraz już powoli czas myśleć o tegorocznym jarmarku. (fs)


Galeria zdjęć autorstwa Franciszka Szklennika przedstawia uczestników biorących udział w podsumowaniu Jarmarku, wręczanie pamiątkowych dyplomów oraz gadżetów: