Spotkanie opłatkowe

Wspólnie z sołectwem Lechlin, 19 grudnia uczestniczyliśmy w przygotowanym dla mieszkańców przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lechlinie spotkaniu opłatkowym.

Wśród bardzo licznie przybyłych mieszkańców zaproszenie przyjął także Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos, Sekretarz Gminy Blanka Gaździak oraz Sławomira Kędziora i Waldemar Kędziora z Zarządu Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA.

Przygotowany przez nas spektakl „Anielska manufaktura” poruszył zebraną widownię i wprowadził zebranych w magiczny, świąteczny czas. Po gromkich barwach, podziękowaniach i życzeniach, obecni zostali zaproszeni na poczęstunek.

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci w trakcie występu dla społeczności lokalnej:

Świąteczne pierniki 

Grudzień to miesiąc otulony zapachem miodu i przyprawy korzennej. Tego uczucia doświadczyły także przedszkolaki z Jabłkowa, które zapoznały się ze składnikami i sposobem na wykonanie pysznych pierniczków.

Dzieci z ogromnym zapałem wałkowały ciasto, wykrawały w nim kształty oraz pięknie dekorowały przygotowane pyszności.

Czas spędzony na pieczeniu był niezwykle udany, a najwięcej radości i emocji sprawiła oczywiście część degustacyjna.

Magdalena Załęska

Dziecko w trakcie pieczenia pierników.

Dziecko wykrawa z ciasta piernik

Zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne w przedszkolu w Jabłkowie odbywają się niezwykle często, przede wszystkim dzięki ogromnemu zainteresowaniu samych przedszkolaków.

Jednym z ulubionych przysmaków dzieci są rogaliki przełożone czekoladą, marmoladą lub powidłami. Przedszkolaki pod czujnym okiem zaproszonych pań z zaangażowaniem wałkowały ciasto, formowały rogaliki a następnie smakowały upieczonych, pachnących rogalików.

Dziękujemy serdecznie pani Mieczysławie i pani Małgorzacie – babciom naszych przedszkolaków za pyszne zajęcia kulinarne, które wprowadziły przedszkolaki w dobry nastrój na cały dzień. 

Magdalena Załęska

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w trakcie przygotowywania rogali:

Tanecznym krokiem kończymy I semestr

Tradycją naszej szkoły jest to, że tuż przed feriami organizujemy zabawę karnawałową, aby wspólnie spędzić czas bawiąc się i tańcząc do ulubionych utworów. Tak też stało się i tym razem.

Dodatkowo dziewczynki ze starszych urozmaicały czas, przygotowując ciekawe i emocjonujące konkursy. Nie zabrakło też słodyczy, śmiechu i radości z nadchodzącej przerwy zimowej. Życzymy wszystkim pełnych przygód, ale jednocześnie bezpiecznych ferii!

Joanna Tomczak

Dzieci podczas zabawy karnawałowej

Gramy razem Z WOŚP

W tym roku odbywa się już 30 finał WOŚP i tym razem gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W naszych placówkach przygotowaliśmy stoiska ze słodkościami, były: babeczki, popcorn, wata cukrowa, rurki z kremem i inne dobroci. Cały dochód ze sprzedaży trafił do puszek WOŚP. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem! Imprezie towarzyszył dobry humor, muzyka i pełne zaangażowanie wolontariuszy 🙂

Nie udałoby się to bez naszych wspaniałych uczniów, wsparcia rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

Pozdrawiamy! Wolontariusze Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA

#wośp #przejrzyjnaoczy #sztab1072

3 zdjęcia poniżej przedstawiają występujące i kwestujące datki do puszek WOŚP

Wigilia szkolna w Lechlinie

17 grudnia w naszej lechlińkiej szkole z udziałem zaproszonych gości odbyło się spotkanie wigilijne.

Zanim rozpoczęliśmy uroczystość, uczniowie w swoich klasach czytali ostatnie rozdziały książek z naszego wyzwania czytelniczo-świątecznego „Adwentowe czytanie”, by podzielić się później swoimi przemyśleniami i treścią przeczytanych książek. Kolejnym punktem dnia było przygotowanie przedstawienie „Anielska manufaktura”.

Po przedstawieniu oraz gromkich brawach, które otrzymali nasi młodzi aktorzy, kierownik szkoły złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne. Po życzeniach i symbolicznym przełamaniu się opłatkiem usiedliśmy do stołu, by przy niepowtarzalnym, świątecznym wystroju klasy, spożywać smakołyki przygotowane przez rodziców i sympatyków naszej szkoły. Uroku całej wigilii dodały prezenty, o które zadbała Rada Rodziców.

Ten wspólnie spędzony czas to chwile radosne, dobrych życzeń ale też czas refleksji i świątecznej zadumy. Cieszyliśmy się wspólną obecnością, wzruszaliśmy wzajemnymi życzeniami i mamy nadzieję, że była to dobra prognoza na nowy rok.

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w trakcie przedstawienia wigilijnego „Anielska manufaktura”:

Wiersze spod choinki

Boże Narodzenie to piękne święta, a okres je poprzedzający obfituje w szkołach w różne kiermasze, konkursy. W naszej szkole zorganizowano m. in konkurs recytatorski dla uczniów klas 1-3. Konkurs nosił tytuł, Wiersze spod choinki ” i odbywał się w każdej z filii.

Laureatami konkursu zostali w klasach I: Stanisław Deminiak – Rejowiec, Mateusz Pawlak -Jabłkowo, Maja Kostecka- Lechlin, w klasach II: Kamila Ratajczak-Rejowiec, Gracjan Gruss-Jabłkowo, Gracjan Konieczny – Lechlin, w klasach III: Maja Bajsarowicz-Rejowiec, Filip Kędziora – Jabłkowo, Julia Majchrzak – Lechlin.

Na wyróżnienie zasługują: Oliwia Nawrocka, Filip Pawlak, Patrycja Grzelczyk, Marcin Pinkowski, Oliwia Borowiecka, Jagoda Bąkowska z Jabłkowa oraz Jan Mantaj, Wojciech Perła, Julia Słabiak, Franciszek Korczak, Kinga Muszyńska, Oliwia Muszyńska z Lechlina. Dzieci piękną recytacją oddały nastrój nadchodzących świąt.

Justyna Graczyk

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w trakcie konkursu recytatorskiego:

dzieci biorące udział w konkursie stoją do wspólnego zdjęcia z nauczycielem.

Warsztaty świąteczne

Na okoliczność tegorocznych świąt Bożego Narodzenia przygotowaliśmy specjalny program warsztatów dla naszych uczniów, które pozwoliły już nam poczuć atmosferę tego wyjątkowego czasu w roku.

W pierwszej części wykonaliśmy piękne ozdoby ze sznurka, które poprowadziła pani Ania Wieczorek ze Zmalowanych animacji. Następnie w części drugiej piekliśmy pierniki. Zabawa i radość przy  tworzeniu makramowych splotów i przepysznych pierników pozwoliła wszystkich wprowadzić w iście świąteczny nastrój.

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w trakcie wykonywania makramowych splotów i pieczeniu pierników:

Pomoc dla Lenki

29 grudnia Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA zaprosiło wszystkich, którzy mają wielkie serce i chcieliby wesprzeć leczenie Lenki Osieckiej na przedstawienie świąteczne „Anielska manufaktura”.

Występ odbył się  w sali OSP w Skokach, a wystąpili w nim uczniowie szkoły w Lechlinie. Przedstawienie było biletowane i w sumie w skarbonce znalazło się 640,00 zł.

Cała ta kwota została przekazana na zorganizowaną zbiórkę. Dziękujemy wszystkim, zwłaszcza uczniom i ich Rodzicom, za wielkie serce oraz wrażliwość na potrzeby innych.  

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć poniżej przestawia występ świąteczny uczniów z Lechlina:

Ozdoba bożonarodzeniowa

Z przyjemnością informujemy, iż konkurs na ozdobę bożonarodzeniową został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie, dostarczone bożonarodzeniowe dekoracje były przepiękne.

Komisja konkursowa w składzie uczniów i nauczycieli brała pod uwagę pomysł, różnorodność technik i materiałów wykorzystanych w pracy oraz zgodność z tematem. Ostatecznie, po zliczeniu wszystkich głosów jury zdecydowało wyróżnić następujące prace:
I miejsce: Amy Malczewska
II miejsce: Szymon Foiński
III miejsce: Marcel Biedny

Wyróżnienia: Martin Smak, Maja Czarnecka, Gabriela Gracz, Marcelina Rakocy.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w towarzystwie nadesłanych prac:

Mikołajki

6 grudnia to dzień, na który czekają wszystkie dzieci i dorośli. Czerpaliśmy radość z tego dnia od samego rana, przygotowując dla uczniów moc atrakcji.

Ubrani na czerwono, przypomnieliśmy sobie historię św. Mikołaja, odpowiadaliśmy na przygotowane pytania, tańczyliśmy świąteczne układy taneczne i śpiewaliśmy świąteczną piosenkę. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali słodki kalendarz adwentowy, ufundowany przez radę rodziców. Ten wyjątkowo ciepły i urokliwy dzień, wprowadził nas w wyjątkowy, bożonarodzeniowy nastrój.

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w trakcie mikołajkowego spotkania:

Kraina bombek

19 listopada grupy starszaków z Jabłkowa i Rejowca wybrały się na wycieczkę do KADPOL Krainy Bombek w Gnieźnie.

Na miejscu zostały oprowadzone po fabryce i poznały wszystkie etapy produkcji bombki: od nadmuchiwania, przez srebrzenie i lakierowanie, aż po dekorowanie. Podczas warsztatów plastycznych dzieci własnoręcznie, według pomysłu ozdabiały farbami i brokatami własne bombki. Pod koniec wycieczki każde z dzieci zostało także obdarowane bombką z imieniem i świątecznymi malowidłami.

Dzięki wizycie, wszystkie przedszkolaki zostały tym niezwykłym aktem wprowadzone w cudowną Magię Świąt.

Magdalena Załęska

Zdjęcie poniżej przestawia dzieci i opiekunów przy tworzeniu bombek.

dzieci malują bombki

Kiermasz świąteczny

Nasza szkoła zorganizowała świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy, by wesprzeć zbiórkę pieniędzy na wsparcie rehabilitacji Olgi Miśkiewicz z Kiszkowa. W czasie kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta, babeczki, pierniki, bombki, stroiki, choinki, anioły  i inne ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, rodziców, nauczycieli, sympatyków naszej szkoły i przedszkola oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Lechlina.

Podczas kiermaszu czas umiliły występy naszych uczniów, którzy śpiewali, tańczyli i recytowali świąteczny repertuar, wprowadzając bardzo magiczną, świąteczną atmosferę.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu oraz wspomogli naszą akcję charytatywną –serdecznie dziękujemy!Zebrane pieniądze w kwocie 2222,50 zł  zostały  przekazane na konto chorej dziewczynki.

Joanna Tomczak

Galeria zdjęć poniżej przestawia ozdoby, które można było zakupić, zbiórkę do puszki i występ taneczny dziewczynek z koła tanecznego w Lechlinie:

Grudzień w tęczowych przedszkolach

Grudzień to czas wielkich przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z przedszkola w Jabłkowie i oddziałów w Rejowcu i Łosińca również przygotowywały się do tego wielkiego wydarzenia. Piekły pyszne pierniczki, tworzyły ozdoby choinkowe i stroiki, a także przygotowały piękne przedstawienia bożonarodzeniowe.
 
Violetta Obielak 

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w świątecznych aranżacjach i strojach:

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W naszych szkołach podjęliśmy wiele działań, by przybliżyć dzieciom zdrowym, z jakimi problemami borykają się na co dzień ich niepełnosprawni koledzy. Odbyły się lekcje poświęcone tej problematyce, przeprowadzono różne zabawy, czytano opowiadania, oglądano filmy i wykonano gazetki ścienne.

Dla naszych niepełnosprawnych rówieśników z oddziału w Pawłowie Skockim przygotowaliśmy filmik z życzeniami oraz kartki, które są wyrazem naszej sympatii i pamięci o rówieśnikach w oddziale w Pawłowie Skockim.

Nauczyciele i Uczniowie

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w trakcie edukacyjnych zajęć:

Andrzejki

W naszej szkole dbamy o kultywowanie zwyczajów, obyczajów i nie przepuszczamy żadnej okazji do zabawy! 30 listopada nie mogło więc zabraknąć wróżb andrzejkowych. Klasa 6 wraz z opiekunem samorządu stworzyli pokój wróżb, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Nie zabrakło też lania wosku i „wędrówki butów”. Wszystko to przeplatane było tańcami w rytm ulubionych piosenek.

Justyna Graczyk

Galeria zdjęć poniżej przestawia dzieci i opiekunów w trakcie andrzejkowych zabaw: