Członkowie szkolnego koła wolontariatu ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach nie próżnują. Przed dniem Wszystkich Świętych mieszkańcy Skoków mogli zobaczyć na miejscowym cmentarzu grupę uczniów.

To wolontariusze pod opieką pań Doroty Mrozińskiej i Małgorzaty Zrobczyńskiej, którzy uzbrojeni w grabie, miotły i worki z wielkim zapałem zabrali się do pracy. Porządkowali opuszczone groby. Na koniec uczniowie zapalili znicze upamiętniające tych, którzy odeszli.

Koło wolontariatu po raz kolejny postanowiło wspomóc Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Zainaugurowaliśmy akcję „Żonkilowe Pola Nadziei”.

Wszyscy chętni zasadzili cebulki żonkili, kwiatów, które na wiosnę wykorzystamy podczas zbiórki charytatywnej. Trzymajmy kciuki, aby wszystkim pięknie zakwitły!

Renata Hamulczyk