Z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego kibice Lecha Poznań wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zachęcają mieszkańców do wywieszenia 27 grudnia flag.

Z tej okazji została przygotowana specjalna replika flagi powstańczej.

Założeniem akcji jest aby w rocznicę powstania wielkopolskiego na jak największej liczbie budynków  w całej Wielkopolsce zawisły flagi – narodowe  biało – czerwone czy powstańcze. Repliki flag z lat 1918 – 1919 mają wymiar 100 na 70 centymetrów. Flaga kosztuje 10 zł, a cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup zniczy na groby powstańców.

„Obchody Powstania Wielkopolskiego” mają na celu uczczenie pamięci Powstańców i jest to kolejna akcja organizowana przez Wiarę Lecha. Poprzednio organizowane były takie akcje jak: „ Niebiesko Biały Mikołaj”, czy też „Przez życie z Wiarą w Lecha”, która polegała na wręczeniu przedszkolakom z Wielkopolski kamizelek odblaskowych (również  w Skokach).

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej Gminy do upamiętnienia Powstania Wielkopolskiego poprzez wywieszenie 27 grudnia flagi narodowej.

Osoby zainteresowane aktywną działalnością na rzecz Lecha mogą się kontaktować z Krzysztofem Budnikiem pod numerem 607606269.

Krzysztof Budnik
Skocki Fanklub Lecha Poznań

Wiara_Lecha_Skoki