ZOBACZ_FILM

Katolicki zwyczaj spotykania się w gronie rodzinnym przy wigilijnym stole, połączony z łamaniem się opłatkiem i śpiewaniem kolęd, znany jest już od wieków. Nasi rodacy upowszechniają takie spotkania na całym świecie. Coraz częściej, już nie tylko w wigilijny wieczór, ale i przez cały grudzień i styczeń odbywają się spotkania w szkołach, miejscach pracy, w organizacjach i stowarzyszeniach, w trakcie których  uczestnicy dzieląc się opłatkiem składają sobie życzenia.

Zawsze towarzyszy im miła, sympatyczna, świąteczna atmosfera i ogólna życzliwość.

Takie właśnie spotkanie miało miejsce w skockiej bibliotece w piątkowy wieczór 17 grudnia. Nie zabrakło na nim burmistrza Miasta i Gminy Pana Tadeusza Kłosa , przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Zbigniewa Kujawy oraz sekretarza Gminy Pani Blanki Gażdziak.

Skoccy seniorzy, członkowie Zespołu Śpiewaczego „Harfa” i Chóru Kameralnego wysłuchali wspaniałego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu „Gospel Joy”. Słuchacze przekonali się, że kolędy interpretować można i przeżywać w różny sposób.

Była też kolacja wigilijna a na stole zagościły tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, makiełki, dania z ryb, nie zabrakło świątecznych pierników.

Po kolacji Pan Burmistrz wcielił się w Mikołaja wręczając wszystkim gwiazdkowe prezenty, a Pan Antoni Wiśniewski z Zespołem „Harfa” „Kolędą dla nieobecnych” rozpoczął śpiewanie kolęd.

Całością sprawnie i dowcipnie pokierowała, debiutująca Pani Danuta Kęsik, która sprowokowana przez Pana Antoniego Wiśniewskiego, zaśpiewała pięknym sopranem kolędę „Oj maluśki, Maluśki”, ulubioną przez Ojca Św. Jana Pawła II.

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/mLZnY6v9ikI?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]