Czas pandemii nie sprzyja organizowaniu imprez harcerskich, dlatego tegoroczny piętnasty już Market Garden zorganizowany został jako impreza jednodniowa na wolnym powietrzu w oparciu o bazę obozową hufca Jarocin w Grzybowie.

W sobotę sprzyjała nam też pogoda. Mimo października było ciepło i słonecznie. Na imprezę zaprosiliśmy zuchów i wędrowników ze Skoków oraz drużyny środowiska wągrowieckiego. (pozytywnie odpowiedzieli i przybyli tylko przedstawiciele 102 WDW „Rudy”) może to zabrzmi dziwnie ale gościliśmy też drużynę z hufca Jarocin, czyli gospodarza obiektu. Na rozgrzewkę „Hyce” przeszli z pod szkoły poprzez tereny leśne nad Jeziorem Budziszewskim do bazy. Piękny jesienny las sprzyjał wędrowaniu. Po przyjściu na miejsce powitaliśmy przybyłe drużyny i … czekaliśmy. Chwilę wolnego czasu poświęciliśmy na przyozdobienie naszych mundurów nowymi pagonami.
Następnie podzieleni na patrole Rozeszliśmy się po bazie zaliczać punkty patrolowe.
A czegóż tam nie było. Tor sprawnościowy, „Ścianka” wspinaczkowa, kajaki, Food Truck, kącik zielarza, kolorowanki, itp. Po pomyślnie zakończonej próbie każdy otrzymywał pamiątkowy notes z logo „Pajęczyny” i zlotową plakietkę. Na apelu podsumowującym nagrodzeni zostali też ci, którzy wystartowali w konkursie fotograficznym.
W imprezie wzięli udział przedstawiciele następujących drużyn:
17 Skocka Gromada Zuchowa „Super Pandy”
72 Skocka Drużyna Wędrownicza „Focus”
102 Wągrowiecka Drużyna Wędrownicza „Rudy”
Przedstawiciele drużyn hufca Jarocin
7 Skocka Drużyna Harcerska „HYCE” im. gen. Stanisława Sosabowskiego

hm. Andrzej Surdyk HR

galeria zdjęć przedstawia uczestników imprezy: