8 października zostało podpisane porozumienie dotyczące dalszego funkcjonowania Poznańskiej Kolei Metropolitalnej na linii komunikacyjnej Poznań Główny – Gołańcz.

Zdjęcie przedstawia osoby podpisujące porozumienie
Zdjęcie przedstawia osoby podpisujące porozumienie
Zdjęcie przedstawia osoby podpisujące porozumienie
Zdjęcie przedstawia osoby podpisujące porozumienie

Dokumenty podpisali: Wicemarszałek Wojciech Jankowiak, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Mariusz Wiśniewski i Marian Szkudlarek oraz przedstawiciele samorządów,  położonych wzdłuż tej linii, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos. Przedstawiciele samorządów porozumienie podpisali zdalnie – z gabinetem Burmistrza zostało nawiązane bezpośrednie połączenie audiowizualne z Salą Sesyjną, a po złożeniu podpisu Burmistrz zaprezentował podpisany dokument na ekranie.

Porozumienie zawiera m.in. deklarację udziału samorządów we współfinansowaniu PKM. Porozumienia obowiązywać będą przez 3 lata, do 31 grudnia 2023 roku z możliwością kontynuacji.

W związku z pandemią koronawirusa w tym roku ograniczono liczbę pociągów, z zachowaniem tych połączeń, które umożliwiają dojazd do pracy lub do szkoły. Od grudnia tego roku planowane jest jednak  przywrócenie połączeń na poziomie sprzed okresu pandemii.