„Emeryckie spotkanie i „100 Lat” dla Jubilatów

Przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa 4 sierpnia na Placu Targowym w Skokach odbyło się sierpniowe zebranie skockiego Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Zgodnie z założeniem omówiono sprawy dot. działalności Związku, przy czym tradycyjnie gro spraw poświęcono działalności turystyczno wypoczynkowej, w tym związanej z wyjazdami członków do Ciechocinka oraz do Ustki i planom wczasowo – rekreacyjnym na rok 2021.

Jednak nie zabrakło też kolejnego radosnego wydarzenia. Tym razem był to Jubileusz 80 urodzin kolegi Włodzimierza Wawrzyniaka. Były więc, wsparte „koszem upominków”, życzenia wypowiadane pod adresem Jubilata przez członków Zarządu Oddziału, po przebrzmieniu których z ust zgromadzonej „emeryckiej braci” popłynęło szczere i głośne „100 Lat”. Dziękując za życzenia nasz Jubilat zgodnie z „emeryckim” zwyczajem osłodził uczestnikom życie obdarowując ich słodkościami.

Ale „Włodek” nie był jedynym sierpniowym Jubilatem. „Bardziej zaawansowany” Jubileusz, bo 85 urodziny obchodził też senior – Stefan Wojciechowski, który z obawy przed „koronowirusem” nie uczestniczył w zebraniu. Dlatego też upoważnieni przez koleżanki i kolegów członkowie Zarządu: Barbara Rochowiak, Danuta Jakszewska, Władysława Wolna, Witold Tokarski i Stanisław Grzegorzewski  udali się z życzeniami do mieszkania Jubilata. Tym sposobem „100 Lat” zabrzmiało przy ulicy Dworcowej w Skokach. Życzeniom towarzyszyły tradycyjne upominki, po czym poproszeni przez gospodarzy- małżonków Wojciechowskich „delegaci” – zasiedli do stołu, gdzie przy kawie i upieczonym przez Panią Kazię „placuszku” skupili się na wspomnieniowej pogawędce.

Foto Stanisław Grzegorzewski