W ostatnich dniach dostaliśmy informacje od firmy wywożącej odpady, że w miejscowości Grzybowice do pojemnika zbiorczego typu DZWON na tworzywa sztuczne, ktoś z mieszkańców wrzucił pocięty na kawałki zbiornik bezodpływowy (szambo).

Z uwagi na fakt, iż w całości zbiornik nie zmieściłby się w pojemniku to wymyślił, że potnie go na mniejsze kawałki i w ten sposób od dołu pojemnika załaduje pocięte kawałki, bo przecież przez otwór, który znajduje się na górze nie da rady, bo jest zbyt mały.

Drodzy Mieszkańcy po raz kolejny przypominamy, że pojemniki zbiorcze koloru żółtego służą wyłącznie do zbierania odpadów OPAKOWANIOWYCH Z TWORZYW SZTUCZNYCH, dlatego otwór w tego typu pojemnikach jest przystosowany wyłącznie do tego celu.

Informujemy, że wszędzie tam gdzie będą nieprawidłowości pojemniki zostaną zabrane!!

Drogi mieszkańcu masz możliwość naprawienia swojego błędu. Prosimy w terminie 7 dni, licząc od dnia ukazania się artykułu o zabranie pociętych kawałków zbiornika. Jeżeli tak się nie stanie, sprawa zostanie zgłoszona na policje celem nałożenia grzywny.   

Czy to się na pewno opłaciło? Kosz utylizacji wyniósłby 50 zł, a za to mandat może kosztować pomysłowego mieszkańca 500 zł