Emeryckie pożegnanie karnawału

Skoccy seniorzy zrzeszeni w Oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów pożegnali karnawał 26 lutego 2022 roku, podczas zabawy ostatkowej.

Jak zwykle spotkali się w sali lustrzanej byłej biblioteki przy ulicy Ciastowicza 11. Oprawę muzyczną w tym dniu zapewnił Jakub Szymczak, natomiast o poczęstunek zadbali sami uczestnicy zabawy.

Od 17.00 do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewała muzyka, a dobry humor i śpiew towarzyszył wspólnej zabawie. Niektórzy seniorzy zadziwiali kondycją, nie opuszczając żadnego kawałka. Niestraszny był im walc, fokstrot czy twist. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcie, które prezentuję poniżej.

Zdjęcia przedstawiają bawiące się na zabawie osoby:

Okrągły jubileusz i wspomnienia

1 marca po krótkiej przerwie odbyło się zebranie emerytów.

Na zebraniu przekazano informacje  związane z planami wyjazdów na wycieczki do: Łazów, Zakopanego, Ustki, Ciechocinka i na Mazury.

Należy wspomnieć, że na poprzednim zebraniu uhonorowano 80 letnią Jubilatkę panią Danutę Berent koszykiem słodkości, odśpiewano jej 100 lat, co zostało uwiecznione na zdjęciu poniżej:

Wzruszającym elementem spotkania było wspomnienie naszego przyjaciela Antoniego Wiśniewskiego, z okazji rocznicy jego śmierci, które przedstawił Stanisław Grzegorzewski przywołując słowa, które napisali mieszkańcy Skoków dowiedziawszy się o śmierci Antka i były to wspomnienia: m.in. Iwony Migasiewicz, Elżbiety Skrzypczak, Wiesławy Surdyk – Fertsch, Piotra Kaczmarka, Wiesława Berendta, Małgorzaty Florysiak, Barbary Rochowiak, Ewy Chudziak, Danuty Grzegorzewskiej, Edmunda Lubawego.

Pokazany został również króciutki filmik z występu Chóru Harfa z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu z 01.12.2009 roku. W zadumie rozeszliśmy się do domów pamiętając słowa ks. Jana Twardowskiego „Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”.

Stanisław Grzegorzewski