Gmina Skoki jest członkiem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb”.
W ramach środków Stowarzyszenia gmina Skoki oraz kilkunastu przedsiębiorców i osób prywatnych zrealizowało swoje projekty.

Stowarzyszenie także realizuje własne projekty w gminach członkowskich, czego przydałem jest ścieżka edukacyjna o temacie „Woda i ryby” oraz boisko do mini streetballa wraz z częścią wydzieloną do gry w tenisa stołowego nad jez. Włókna w Potrzanowie o czym pisaliśmy we wrześniu w artykule https://www.gmina-skoki.pl/news/others/147664-co-nad-wloknami/.

Przypominamy, iż obecnie obszar LGR „7 Ryb” w ramach perspektywy finansowej 2014-2020 Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze obejmuje 9 gmin tj. Oborniki, Rogoźno, Skoki, Kiszkowo, Wągrowiec (gmina wiejska), Gołańcz, Margonin, Szamocin i Wyrzysk.

Na bazie projektów zrealizowanych przez Stowarzyszenie w gminach członkowskich m.in. ścieżki edukacyjnej w Potrzanowie powstał obszerny artykuł w Biuletynie pt. Nasz Region ROZWIJA SIĘ Z EUROPĄ WRPO 2014+ wydawanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Zachęcamy do jego przeczytania

https://wrpo.wielkopolskie.pl/e-biuletyn/2020/3/jak-godzic-czlowieka-z-natura.html?fbclid=IwAR31GGdkKaP6cHNIZxHV9Uh8BOr1hW0Xaw6jHb0v5NwYejI2sVoxL8G9t7c