Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Tak już wszyscy w Tęczy mamy, że różne akcje popieramy. Tym razem również nie zawiedliśmy- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu wsparliśmy. Każdego roku 2 kwietnia obchodzimy w naszych szkołach Dzień Autyzmu. Dajemy temu wyraz poprzez wsparcie duchowe osób, które dotknęła ta choroba. Charakterystycznym motywem obchodów tego dnia jest kolor niebieski. Organizatorki akcji zaproponowały swoim uczniom, że tego dnia, dzieci robią i udostępniają na szkolnej stronie Facebooka zdjęcia swoje lub swoich rysunków w niebieskich kolorach. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, iż do akcji przyłączyło się tak wielu uczniów, przedszkolaków, rodziców, nauczycieli. Zostańcie bezpieczni w swoich domach. Dziękujemy, że możemy na Was liczyć.

Opiekunki SU; Anita Siejkowska, Anna Szulda, Paulina Słomian

Dzień Kobiet w Łosińcu

8 marca to wyjątkowy dzień w roku.
Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe.
Z tej okazji w przedszkolu w Łosińcu urządziliśmy „studio manicure”.
Chłopcy składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom.
Nie obyło się bez słodkości i drobnych upominków.

Kinga Karczewska

Przepis na lekcję

Zdalne nauczanie w dobie epidemii koronawirusa budzi w różnych środowiskach wiele kontrowersji. Wszyscy zostaliśmy w ostatnich dniach postawieni w zupełnie nowej dla nas sytuacji i nie jest to łatwe ani dla uczniów, ani nauczycieli, ani rodziców. My, uczniowie, nauczyciele, rodzice  po prostu staramy się jak najrzetelniej wykonywać swoją pracę i obowiązki. I póki co, chyba całkiem dobrze nam to wychodzi. Rejowieccy uczniowie 5 klasy, podczas zdalnych lekcji języka polskiego, utrwalali  zasady zapisywania przepisu kulinarnego on-line w i w praktyce, a przy okazji odkrywali swoje talenty kulinarne. Okazuje się, że i zdalnie można się przepysznie uczyć.

Anita Siejkowska

Rysunek dla Bohatera!

Tęczowi uczniowie i przedszkolacy pokazali, jakie mają wielkie serduszka  i jak są wdzięczni wszystkim tym, którzy ratują nas, nasze zdrowie, dbają o nas podczas trwającej epidemii. Wyrazili to udziałem w akcji RYSUNEK DLA BOHATERA!!!
Wykonali  rysunek związany z pracą osób, które troszczą się o nasze bezpieczeństwo: policjantów, strażaków, ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarek, żołnierzy. Nie zapomnieli również o cichych bohaterach: streewardessach, pilotach, kasjerkach pracujących w sklepach, kierowcach autobusów i wielu innych, bez których nasze życie byłoby o wiele cięższe. Narysowali kolorowe obrazki i przykleili je w oknach swojego domu!  W ten sposób pokazali, że wspierają tych, którzy są szczególnie zaangażowani w walkę z groźnym wirusem.
Akcję zorganizowali  opiekunowie Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, nauczyciele przedszkola oraz nauczyciel plastyki. Prace naszych uczniów można podziwiać na szkolnej stronie Facebooka.

Anita Siejkowska

Strach ma wielkie oczy

Dnia 26 lutego roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny „Strach ma wielkie oczy”. W spektaklu poruszony został problem agresji i przemocy – zjawiska powszechnego wśród dzieci i młodzieży. Pokazano jak sobie radzić w sytuacji zagrożenia. Najważniejsza rada, to przerwać milczenie i zwrócić się o pomoc np. do nauczycieli, czy rodziców, którzy wiedzą jak wyjść z opresji. Ponadto wskazano uczestnikom sposoby radzenia sobie w sytuacji przemocy, a także udowodniono w zabawny sposób, iż zawsze znajdzie się pozytywne rozwiązanie trudnej sytuacji. Aktorzy swoją charyzmą, radością i świetną grą aktorską wprowadzili dzieci w świat owadów, w którym Piegowata i Żądełko byli prześladowani przez Karalucha Ochydka. To piękne, ale i zabawne przedstawienie dało dzieciom dużą porcję walorów edukacyjnych i zarazem było dla nich niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami.

Joanna Tomczak