Zawody Wędkarskie o Puchar Prezesa

35 wędkarzy, w tym 4 kobiety i 5 juniorów, 26 sierpnia uczestniczyło w Spławikowych Zawodach  Wędkarskich o Puchar Prezesa Koła PZW Jacka Dudka. Zawody odbyły się na nieznanym dla większości skockich wędkarzy akwenie- jeziorze Trzaskowo w okolicy Bolechowa i Owińsk. Tak więc nasi wędkarze i towarzyszące im osoby poznały nowe środowisko i nowe możliwości. One też zapewne spowodowały, że wielu spośród wytrwałych wędkarzy, czy jakby ktoś powiedział „starych wyżeraczy”, połowy zakończyło bez sukcesów. W wyznaczonym na wędkowanie czasie „siatki zdążyło zamoczyć” 15 zawodników.

Ostatecznie okazało się, że najlepszy wynik dnia łowiąc 17 ryb o wadze 2,64 kg uzyskał Leszek Stoiński. Na drugim miejscu z 12 sztukami i wagą 2,32 kg ryb uplasował się Piotr Babrakowski, a na trzecim miejscu z 12 rybami o wadze 1,92 kg  Marek Kubicki. O ich punktacji świadczą wręczone im przez Prezesa Puchary Pamiątkowe.

Puchary pamiątkowe otrzymali również: Wiesława Szymczak za zwycięstwo w kategorii pań- złowiła 1 rybę o wadze 0,56 kg oraz Jakub Tadeusz- zdobywca pierwszego miejsca w kategorii juniorów- złowił 1 rybę o wadze 0,50 kg.

Wszyscy młodzi wędkarze uczestniczący w zawodach uhonorowani zostali sprzętem i wyposażeniem przydatnym do wędkowania.

Pobyt w Trzaskowie zakończył wspólny posiłek uczestników i organizatorów, w trakcie którego wszyscy mogli uraczyć się zafundowanymi przez fundatora Pucharów i nagród, ciepłym bigosem i grzaną kiełbaską oraz chlebem z pachnącym smalcem i słodkim pieczywem.

Na podstawie relacji Sekretarza Koła PZW Piotra Babrakowskiego


Henryk Eliński zdobywcą Pucharu Przewodniczącego Rady Miejskiej

Henryk Eliński łowiąc  6,24 ryb zwyciężył w Spławikowych Zawodach Wędkarskich zorganizowanych 9 września przez Koło nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego i zdobył Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Gminy Skoki Zbigniewa Kujawy.

Drugie miejsce z 5,70 kg złowionych ryb wywalczył Mariusz Kielma a trzecie z 4,94 kg ryb Leszek Stoiński. Oni też obok zdobywcy pierwszego miejsca nagrodzeni zostali kolejnymi pucharami ufundowanymi przez Przewodniczącego Rady a prywatnie Skarbnika Koła, kolegę Zbigniewa. Tuż za podium z 3,88  kg ryb  uplasował się Marek Kubicki.

W czterogodzinnych połowach rozegranych na jeziorze Borowe uczestniczyło 19 wędkarzy, w tym 1 wędkująca pani. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała nie tylko wędkowaniu, ale i samemu przebywaniu na tym pięknym zakątku ziemi skockiej. Zresztą ryby tego dnia same zdawały się ustawiać w kolejce na haczyk, z czego skwapliwie korzystali nawet mniej doświadczeni zawodnicy. Wg organizatorów i samych zawodników uzyskiwane wyniki były rekordowe w stosunku do wszystkich wcześniej organizowanych  na tym akwenie połowów.

Pobyt nad jeziorem Borowe tradycyjne zakończył poczęstunek uczestników – słodkie wypieki i kiełbaski z grilla ufundowane i przygotowane przez fundatora pucharów.