Ostatnio pisaliśmy, że powstaje w naszej gminie miejsce do jazdy motocyklami offroudowymi. W sobotę 28 lipca w Roszkowie Artur Glapa z grupą zapaleńców pod nazwą Enduro Skoki Wlkp zorganizowała trening z okazji oficjalnego otwarcia toru superenduro. Burmistrz Miasta i Gminy Tadeusz Kłos tradycyjnie przeciął wstęgę, a riderzy po raz pierwszy wjechali na trasę obiektu.

Tor ma 400m długości i jest naszpikowany różnego rodzaju przeszkodami jak belki, opony, kamienie itp. Jazda po torze jest bardzo widowiskowa dla kibiców, których w sobotę nie zabrakło. Dla nich organizator przygotował tzw. bieg kibica. Chętni na własnych nogach mogli przekonać się jak trudno jest pokonać jedno pełne okrążenie – każdy z uczestników biegu otrzymał nagrody ufundowane przez gminę Skoki.

Z racji, że jest to nowy obiekt odbył się konkurs na najszybsze okrążenie toru. Zwycięzcą został Szymon Futro – mieszkaniec Skoków z czasem 51,93s i to on otrzymał nagrodę główną ufundowaną przez Husqvarna Poznań Motocykle, dirtbike.pl. Całą imprezę umilała muzyka i zaplecze gastronomiczne w postaci grochówki i domowych wypieków naszych żon.

Ostatnio pisaliśmy o sukcesach skockich motocyklistów w Pucharze Polski superenduro- kibicujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym chłopakom.

Przy okazji Artur Glapa chciałby podziękować firmom wspierającym go w tym sezonie gminie Skoki, Auto- Plutek, PPHU Pol Kram oraz MotorexDP. W imieniu całej grupy chcielibyśmy podziękować panu Krzysztofowi Stoińskiemu i jego synowi Romanowi za pomoc w budowie toru i ufundowanie nam 20 ton wielkich kamieni, które na naszym torze robią największe wrażenie. Należy wspomnieć również o samych mieszkańcach wsi Roszkowo, którzy podczas budowy toru deklarowali chęć pomocy, a podczas organizacji otwarcia aktywnie włączyli się w przygotowanie całego wydarzenia za co bardzo dziękujemy.

ekipa Enduro Skoki Wlkp