Na ulicy Mickiewicza, Sienkiewicza i Słowackiego w Skokach zostaną wybudowane chodniki z kostki betonowej. Jest to inwestycja realizowana przez samorząd gminy Skoki, która powinna wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w pobliżu przedszkola samorządowego.

Wybudowane zostanie 1.581m2 chodników z wjazdami na posesje. Zadanie będzie realizowało Przedsiębiorstwo ANMAK z Rogoźna, która złożyła najtańszą ofertę – 477.877,15 zł. Najdroższa z 5 złożonych ofert wynosiła 655.528,66 zł. Prace powinny być wykonane w terminie 100 dni od zawarcia umowy która zawarto 7 czerwca.

Kolejne ogłoszone postępowanie przetargowe będzie dotyczyło wyboru wykonawcy  budowy chodnika wzdłuż drogi gminnej w Rościnnie.

Będzie to 3. etap budowy chodnika w kierunku Grzybowa o długości ok. 700m.  Planowany termin otwarcia ofert na wykonanie tej inwestycji to lipiec br.  Natomiast chodnik powinien być budowany: wrzesień – listopad br.