Dnia 2.06.2012 w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki miał miejsce wernisaż wystawy zdjęć berlińskiej dziennikarki Gerlinde Schmidt zatytułowanej:

Polen-Reiseimpressionen” – ,,Moja Polska- wrażenia z podróży”.

Uroczystego otwarcia dokonała jedna z organizatorek- pani Małgorzata Zaganiaczyk, która przedstawiła zebranym autorkę zdjęć i zaprosiła do obejrzenia prac przy kieliszku szampana, kawie i ciasteczkach. Następnie autorka zdjęć Gerlinde Schmidt zwróciła się do zebranych po polsku wyrażając serdeczne podziękowanie bibliotece, władzom miasta i organizatorom za możliwość zorganizowania wystawy w Skokach.

Na ekspozycję złożyło się ponad 30 prac Gerlinde Schmidt, przedstawiających elementy architektoniczne i przyrodnicze różnych zakątków Polski i będących zapisem licznych podróży po Polsce i fascynacji naszą kulturą oraz pejzażem. Szczególne zainteresowanie wzbudziło zdjęcie bliskie naszemu sercu i przedstawiające w formie kolażu urokliwe miejsca w naszym mieście. Otrzymali je na pamiątkę od autorki obecny na wystawie pan Burmistrz Tadeusz Kłos oraz biblioteka.

Imprezę uświetnili swoją obecnością m.in. : już wyżej wymieniony pan Burmistrz Tadeusz Kłos, przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Skoki pani Karolina Stefaniak, Przewodniczący Rady Gminy Skoki pan Zbigniew Kujawa z małżonką Anną, dwaj Wiceprzewodniczący Rady Powiatu- pan Krzysztof Migasiewicz z żoną Iwoną oraz pan Grzegorz Owczarzak z córką Wiktorią, grupa uczestniczek Terapii Pedagogicznej, przedstawiciel prasy lokalnej pan Waldemar Wylegalski, pani Sylwia Popadowska z córką Anną oraz goście z Niemiec, którzy towarzyszyli autorce wystawy.

Gerlinde Schmidt oraz organizatorki dziękują wszystkim gościom za przybycie, bibliotece za udostępnienie sali i wsparcie przy organizacji wystawy a Urzędowi Gminy za objęcie patronatem imprezy promującej nie tylko nasze miasto ale i Polskę.

Mamy nadzieję, że wystawa wywołała u zwiedzających wiele wrażeń estetycznych, pozwoliła na nowo odkryć znane już miejsca w Polsce oraz spędzić kulturalnie i miło sobotnie przedpołudnie.

Przypominamy, że wystawę można obejrzeć do końca sierpnia. Następnie zostanie ona przeniesiona do Centrum Kultury Zamek w Poznaniu a w późniejszym terminie do MDK w Wągrowcu.

Wystawa_zdjec_1 Wystawa_zdjec_2 Wystawa_zdjec_3 Wystawa_zdjec_4 Wystawa_zdjec_5

Wystawa_zdjec_6 Wystawa_zdjec_7 Wystawa_zdjec_8 Wystawa_zdjec_9 Wystawa_zdjec_10

Wystawa_zdjec_11 Wystawa_zdjec_12 Wystawa_zdjec_13 Wystawa_zdjec_14 Wystawa_zdjec_15

Wystawa_zdjec_16