Cykl spotkań ,,Młodzi czytelnicy, młodzi kibice – EURO 2012”, który odbył się w dniach 20 marca, 24 kwietnia oraz 15 i 29 maja miał na celu przybliżenie młodym skoczanom przeciwników polskiej reprezentacji w fazie grupowej rozgrywek EURO 2012. Dzieci poznawały wówczas państwa: Czechy, Grecję, Rosję i Polskę.

20 marca do Biblioteki Publicznej przybył gość specjalny, czeski reżyser, scenarzysta i rysownik, Zdenék Miler, w postać którego wcielił się niezawodny Antoni Wiśniewski. Opowiedział on o swoim życiu i dziełach, zachęcając tym samym dzieci do obejrzenia fragmentów bajki pt.,, Krecik ”. Po zakończeniu oglądania miała miejsce żywa dyskusja na temat głównego bohatera, który został uwieczniony przez uczestników w pracach plastycznych.

Dnia 24 kwietnia skocką książnicę odwiedził fan piłki nożnej (Antoni Wiśniewski), który zapoznał młodych czytelników z reprezentacją Grecji oraz przybliżył im historię i kulturę greckiej społeczności. Uczestnicy spotkania mogli z bliska obejrzeć replikę piłki, którą rozgrywane miały być mecze na EURO oraz szalik i koszulkę kibica polskiej reprezentacji. Ww. gadżety udostępnił na czas spotkania Andrzej Pilaczyński, właściciel sklepu „VA-BANK”, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci miały także możliwość zapoznania się z fragmentami filmu animowanego pt. ,,Herkules”, który był pomocny w wykonaniu przez uczestników pocztówki z Grecji.

Ten sam kibic (Antoni Wiśniewski) 15 maja ponownie przybył do Biblioteki, aby przedstawić małym kibicom drużynę Rosji. Tego dnia dzieci nauczyły się również okrzyków zagrzewających sportowców do boju oraz poznały słowa polskiego przeboju na EURO 2012 „Koko Euro Spoko”, który przez uczestników został przyjęty z wielką radością i entuzjazmem. Na podstawie fragmentów wyświetlonej wówczas rosyjskiej bajki o przygodach Wilka i Zająca powstały prace plastyczne, na których widniały postacie głównych bohaterów.

Cykl zakończyło spotkanie przedstawiające Polskę i jej reprezentację. Tego dnia dzieci z wielką chęcią i zaangażowaniem odśpiewały „Koko Euro Spoko” oraz Hymn Polski. Następnie rozpoczął się seans, w czasie którego wyświetlano fragmenty bajek o Koziołku Matołku. Na zakończenie spotkania, po przypomnieniu uczestnikom drużyn naszych przeciwników dzieci rozwijały swoje zdolności manualne. Miały okazję stworzyć z drewnianych łyżek, skrawków materiałów, tasiemek samoprzylepnych, krepy oraz włóczki polską drużynę piłkarską, która na styropianowym boisku rozegrały fikcyjny mecz z drużyną reszty świata. Dzieło młodych kibiców wystawione zostało w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży skockiej książnicy. Cykl spotkań uwieńczony został rozdaniem pamiątkowych dyplomów wraz z teczkami, na których widniały postacie Slavko i Slawka, maskotek tegorocznych mistrzostw.

Biblioteka Publiczna w Skokach serdecznie dziękuje Antoniemu Wiśniewskiemu za wcielenie się w rolę przewodnika odkrywającego przed skoczanami tajniki kibicowania w duchu fair play. Skocka książnica dziękuje również Małgorzacie Zaganiaczyk, która pomogła młodym kibicom rozwijać swoje zdolności manualne i nauczyła ich łączyć w pracy twórczej różne techniki plastyczne. Gorące podziękowanie kieruje także do Anny Sznajder za pomoc przy organizacji ww. spotkań.

20 marca do Biblioteki Publicznej przybył gość specjalny, czeski reżyser, scenarzysta i rysownik, Zdenék Miler, w postać którego wcielił się niezawodny Antoni Wiśniewski. Opowiedział on o swoim życiu i dziełach, zachęcając tym samym dzieci do obejrzenia fragmentów bajki pt.,, Krecik ”. Po zakończeniu oglądania miała miejsce żywa dyskusja na temat głównego bohatera, który został uwieczniony przez uczestników w pracach plastycznych.

Dnia 24 kwietnia skocką książnicę odwiedził fan piłki nożnej (Antoni Wiśniewski), który zapoznał młodych czytelników z reprezentacją Grecji oraz przybliżył im historię i kulturę greckiej społeczności. Uczestnicy spotkania mogli z bliska obejrzeć replikę piłki, którą rozgrywane miały być mecze na EURO oraz szalik i koszulkę kibica polskiej reprezentacji. Ww. gadżety udostępnił na czas spotkania Andrzej Pilaczyński, właściciel sklepu „VA-BANK”, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci miały także możliwość zapoznania się z fragmentami filmu animowanego pt. ,,Herkules”, który był pomocny w wykonaniu przez uczestników pocztówki z Grecji.

Ten sam kibic (Antoni Wiśniewski) 15 maja ponownie przybył do Biblioteki, aby przedstawić małym kibicom drużynę Rosji. Tego dnia dzieci nauczyły się również okrzyków zagrzewających sportowców do boju oraz poznały słowa polskiego przeboju na EURO 2012 „Koko Euro Spoko”, który przez uczestników został przyjęty z wielką radością i entuzjazmem. Na podstawie fragmentów wyświetlonej wówczas rosyjskiej bajki o przygodach Wilka i Zająca powstały prace plastyczne, na których widniały postacie głównych bohaterów.

Cykl zakończyło spotkanie przedstawiające Polskę i jej reprezentację. Tego dnia dzieci z wielką chęcią i zaangażowaniem odśpiewały „Koko Euro Spoko” oraz Hymn Polski. Następnie rozpoczął się seans, w czasie którego wyświetlano fragmenty bajek o Koziołku Matołku. Na zakończenie spotkania, po przypomnieniu uczestnikom drużyn naszych przeciwników dzieci rozwijały swoje zdolności manualne. Miały okazję stworzyć z drewnianych łyżek, skrawków materiałów, tasiemek samoprzylepnych, krepy oraz włóczki polską drużynę piłkarską, która na styropianowym boisku rozegrały fikcyjny mecz z drużyną reszty świata. Dzieło młodych kibiców wystawione zostało w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży skockiej książnicy. Cykl spotkań uwieńczony został rozdaniem pamiątkowych dyplomów wraz z teczkami, na których widniały postacie Slavko i Slawka, maskotek tegorocznych mistrzostw.

Biblioteka Publiczna w Skokach serdecznie dziękuje Antoniemu Wiśniewskiemu za wcielenie się w rolę przewodnika odkrywającego przed skoczanami tajniki kibicowania w duchu fair play. Skocka książnica dziękuje również Małgorzacie Zaganiaczyk, która pomogła młodym kibicom rozwijać swoje zdolności manualne i nauczyła ich łączyć w pracy twórczej różne techniki plastyczne. Gorące podziękowanie kieruje także do Anny Sznajder za pomoc przy organizacji ww. spotkań.