Skoccy wędkarze – członkowie Koła PZW na zaproszenie holenderskich przyjaciół gościli w naszej partnerskiej Gminie w Drechterland. Tym razem delegację naszych wędkarzy tworzyli: Mateusz Miłoszewski, Karol Neuman, Mariusz Bałażyk, Zbigniew Kujawa i prezes Koła Alojzy Pacholski.

Wyprawa rozpoczęta 14.08.br zatrzymała się w gościnie u Jürgena Wernecke w Gminie Bardowick, skąd po noclegu, w godzinach rannych już wspólnie z niemieckimi kolegami wzięła kurs na Holandie. Ale w Bardowick przed ratuszem było jeszcze spotkanie z członkami niemieckiego Związku Strzeleckiego, w tym z Martinem Rudolfem, którzy w tym czasie wyruszali do Skoków na uroczystości związane z wyborem Żniwnego Króla Kurkowego.

Po powitaniu na terenie Gminy Drechterland i obiedzie oraz zakwaterowaniu w namiocie wojskowym na terenie ogrodu zaprzyjaźnionego wędkarza było krótkie wędkowanie na kanale, w trakcie którego kolega Alojzy Pacholski zdobył 2 miejsce.

Drugi dzień gospodarze zarezerwowali na wycieczkę łodziami po kanałach i przepływ do miasta Enkhusen połączone ze zwiedzaniem portu oraz miasta wraz z wizytą w Ratuszu.
W niedzielę, życie toczyło się pod hasłem zawodów wędkarskich na kanale (30 km od Amsterdamu). Nasza drużyna, chociaż musiałą zadowolić się 3 miejscem, a w punktacji inwidualnej Alojzy Pacholski zajął 7, a Zbigniew Kujawa 9 miejsce na 36 startujących, zdobyła nowe doświadczenia i nowych przyjaciół. W pamięci uczestników liczącej 2500 km wyprawy pozostały wspomnienia holenderskich pejzaży, a o wizycie będzie przypominał puchar ofiarowany i wręczony im przez burmistrza Gminy Drechterland.

Naszej wycieczce dzielnie towarzyszyła i w roli tłumacza wystąpiła Beata Comza, której za okazaną pomoc w imieniu wszystkich uczestników dziękujemy.